Sterling brži od pištaljke za 12. vezanu pobjedu Sitija, minijatura Salaha, magija Runija

Arsenal deklasirao Hadersfild, Čelsi 1:0 protiv Svonsija
gvardiola, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.11.2017. 22:10h

Mančester siti igra dobro, glavni je kandidat za titulu, ali ima i mnogo sreće u posljednja dva kola.

Nakon što je u nedjelju u finišu slomio Hadersfild, lider je bukvalno u posljednjim trenucima meča sa Sautemptonom stigao do 13. pobjede u prvenstvu, 12. uzastopne.

Već je istekao peti minut nadoknade, sudija dozvolio posljednji napad, koji je u gol za 2:1 pretvorio Rahim Sterling, sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Sterling je u prethodnom meču bio spasilac, strijelac za trijumf od, takođe, 2:1.

Gvardiola je uletio u teren, publika bila u delirijumu - sve ide Sitiju, pobjeđuje ubjedljivo kada je u top-ritmu, a "čupa" pobjede i kada ne blista.

"Građani" su od maksimalnih 42 boda, osvojili 40, osam više od najbližeg pratioca, gradskog rivala Junajteda.

Liverpul je ostvario ubjedljiv trijumf nad Stoukom 3:0.

Sadio Mane je doveo goste u vođstvo, a posao je završio nezadrživi Mohamed Salah, koji je ušao sa klupe u 67. minutu i do kraja postigao dva gola, ukupno 12. u prvenstvu.

Glavna zvijezda večeri, ipak, je bio Vejn Runi, autor het-trika u pobjedi Evertona nad Stoukom. Treći gol je za pamćenje, postignut sa više od 50 metara.

Runi je blistao je pred očima Sema Alardajsa, koji će sjutra biti predstavljen kao trener tima iz Liverpula.

Arsenal je vezao tri pobjede u Premijer ligi i najavio ljepše dane na "Emirejtsu".

Nakon srećno ostvarnog trijumfa nad Barnlijem u prošlom kolu, "tobdžije" su se raspucale protiv Hadersfilda 4:0.

Lakazet je načeo goste, umjesto njega na poluvremenu ušao Žiru, koji je duplirao prednost. Do kraja su pogodili Aleksis Sančes i Mesut Ozil, te još jednom Žiru.

Čelsi je ostvario petu pobjedu u posljednjih šest kola, zahvaljujući osporavanom defanzivcu Antoniju Ridigeru, koji je pogodio u 55. minutu duela sa Svonsijem.

Briljantu sezonu nastavio je Barnli, koga nije poremetio poraz od Arsenala, već se vratio u pobjednički ritam na gostovanju Bornmutu 2:1.

Arsenal - Hadersfild 5:0

Lakazet 3, Žiru 68, 87, Sančes 69, Ozil 72.

Čelsi - Svonsi 1:0