Junajted prošao kroz London, Vardi i Marez podsjetili na šampionske žurke Lestera

Odavno Totenhem nije bio u takvoj rezultatskoj krizi, još od kraja sezone 2015/16, koju je završio sa dva uzastopna poraza i četiri meča bez pobjede
Lingard, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.11.2017. 22:05h

Mančester junajted je pregrmio teško gostovanje u Londonu, opasnom Votfordu, u meču u kome je nakon pola sata vodio 3:0, a u finišu i strahovao za pobjedu, prije nego što je Džesi Lingard sjajnim golom riješio meč - 4:2.

Ešli Jang, "dijete" Votforda, sa dva efektna pogotka - prvi udarcem u bliži ugao sa 17-18 metara, drugi iz slobodnog udarca, donio je gostima dva gola prednosti.

Brzo je bilo i tri, poslije gola Entonija Marsijala.

Sve su "đavoli" kontrolisali, i igru i rezultat, sve do 15 minuta prije kraja, kada su prvo Dini iz penala, pa Dakure, smanjili i najavili uzbudljiv finiš.

Nije ga bilo, jer je Lingard izuzetnom solo akcijom, u kojoj je sa loptom pretrčao 50-ak metara i pogodio suprotni ugao, donio Junajtedu treći uzastopni trijumf.

Tim Žozea Murinja opet je smanjio zaostatak na pet bodova za Sitijem, koji sjutra dočekuje Sautempton.

Džejmi Vardi i Rijad Marez donijeli su Lesteru titulu 2016. godine, a večeras protiv Totenhema podsjetili kakve su bile šampionske žurke na "King Pauer stadionu".

Tandem Lestera srušio je Totenhem 2:1 i timu Maurisija Poketina nanio treći poraz u posljednjih pet kola.

Odavno "sparsi" nisu bili u takvoj rezultatskoj krizi, još od kraja sezone 2015/16, koju su završili sa dva uzastopna poraza i četiri meča bez pobjede.

Vardi je u 13. minutu, sjajnim lob udarcem iz teške pozicije, postigao 100. gol u karijeri.

Marez je duplirao prednost u finišu poluvremena, efektnim golom sa ivice šesnaesterca.

Smanjio je Hari Kejn i samo ublažio poraz svog tima.

Brajton - Kristal palas 0:0

Lester - Totenhem 2:0