Petrovac ispunio prvi cilj, za opstanak sa Arsenalom

Petrovac je u finišu, u posljednjih osam kola, sa četiri pobjede i dva remija, iskoristio veliku krizu OFK Titograda i iz izgubljene pozicije došao do baraža

5399 pregleda 2 komentar(a)

Petrovac je ispunio cilj u Tuzima – osvojio je bod (1:1) i izbjegao ispadanje.

Presudio je mnogo veći motiv gostiju, koji su se borili za život, dok je Dečić, sa obezbijeđenom evropskom vizom i “utakmicom vijeka” na vidiku (finale Kupa u nedjelju protiv Budućnosti) igrao utakmicu koja mu nije značila baš ništa.

Tim Edisa Mulalića je, međutim, posebno u prvom poluvremenu diktirao ritam meča, doveo Petrovčane na ivicu ambisa.

U 32. minutu Danilo Pešukić je iz gužve u petercu, nakon kornera, doveo Dečić u vođstvo.

Petrovac je do 50. minuta bio drugoligaš, jer je OFK Titograd vodio u Nikšiću.

Ali, gosti su imali džokera – bosansko-hercegovački internacionalac Adnan Bašić je ušao na poluvremenu i samo četiri minuta kasnije efektno pogodio sa 13-14 metara iskosa sa desne strane za 1:1.

Ostalo je 40 minuta, promjene nije bilo.

Petrovac je u finišu, u posljednjih osam kola, sa četiri pobjede i dva remija, iskoristio veliku krizu OFK Titograda i iz izgubljene pozicije došao do baraža, u kome će mu rival biti Arsenla iz Tivta, drugoplasirana ekipa u drugoligaškom rangu.