Rulji heroj, De Hea tragičar: Viljareal osvojio Ligu Evrope i obezbijedio Ligu šampiona

Viljareal osvojio prvi trofej u istoriji

40789 pregleda 7 komentar(a)
Ažurirano: 27.05.2021. 00:16h
Završeno
23:55h

Fudbaleri Viljareala osvojili su Ligu Evrope, pošto što su večeras nakon boljeg izvođenja penala savladali Mančester junajted.

Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, a onda je "žuta podmornica" u penal seriji slavila 11:10 i osvojila prvi trofej u istoriji.

Svi igrači Viljareala pogodili su u penal seriji, a apsolutni heroj je golman Rulji, koji je u 11. seriji bio siguran, a onda i odbranio udarac Davidu de Hei. Golman Mančestera je tragičar, jer ne samo da je promašio penal, nego nije bio ni blizu da zaustavi udarce fudbalera Viljareala.

Viljareal - Mančester junajted grafika

Viljareal će sljedeće sezone igrati u Ligi šampiona.

Kada je riječ o regularnom dijelu i produžecima, treba reći da je Viljareal poveo preko Đerara Morena u 30. minutu, da bi gol za Junajted postigao Edinson Kavani u 55. minutu.

Đerar Moreno

Junajted je tokom meča imao inicijativu i veći posjed lopte, pritiskao jedno vrijeme posle izjednačenja, ali do preokreta nije mogao.

Nakon 90 minuta uslijedili su produžeci, u kojima se ništa bitno nije dogodilo, a potom i penali gdje je Viljareal zabilježio najveću pobjedu u klupskoj istoriji.

23:54h

Rulji je odbranio udarac Davidu de Hei, Viljareal je osvojio Ligu Evrope.

23:43h

Četvrta serija. Alberto Moreno je savladao De Heu - 4:3.

23:43h

Siguran i Bruno Fernandeš - 3:3.

23:41h

Treća serija - Pako Alkaser pogađa, De Hea je pogodio stranu, ali nije uspio da odbrani - 3:2 za Viljareal.