Povratak u elitu nakon više od sedam decenija: Brentford izborio plasman u Premijer ligu

"Pčelice" u današnjem finalu na "Vembliju" savladale Svonsi 2:0 i izborile plasman u elitu prvi put nakon sezone 1946/1947

11429 pregleda 3 komentar(a)
Toni proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Fudbaleri Brentforda savladali su danas u finalu plej-ofa Čempionšipa Svonsi 2:0 i izborili plasman u Premijer ligu.

"Pčelice" će u elitnom rangu igrati prvi put nakon sezone 1946/1947 kada su ispali iz tadašnje Prve divizije. Ekipa je i prošle sezone bila nadomak plasmana u Premijer ligu, ali je u finalu plej-ofa bolji bio Fulam.

Oba gola u današnjem finalu na "Vembliju" postignuta su u prvom dijelu - prvo je Ivan Toni u 10. minutu realizovao jedanaesterac i postigao 33. gol u sezoni, da bi konačan rezultat postavio Emilijano Markondes deset minuta kasnije.

Pitanje pobjednika praktično je riješeno u 65. minutu kada je fudbaler Svonsija Džej Fulton dobio crveni karton.

Osim Brentforda u Premijer ligi će naredne sezone igrati Norič i Votford.

Iz Premijer lige ispali su Fulam, VBA i Norič.