Čelsi osvojio Ligu šampiona! "Plavci" na vrhu Evrope, Tuhel ponovo nadmudrio Pepa

Čelsi drugi put u istoriji osvojio Ligu šampiona, Kai Haverc junak "plavaca"

36348 pregleda 153 reakcija 20 komentar(a)
Ažurirano: 29.05.2021. 23:40h
Završeno
22:55h

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras Mančester siti 1:0 u finalu Lige šampiona i osvojili drugu titulu u ovom takmičenju.

Junak "plavaca" je ove sezone često i sa pravom osporavani Kai Haverc, koji je u 42. minutu postigao pogodak vrijedan titule. Prethodno je njemačkom internacionalcu sjajno asistirao Mejson Maunt.

Kai Haverc grafika

Poptuno zaslužena pobjeda i titula Čelsija, koji je tokom meča bio bolji rival, imao bolje šanse, ali je uspio samo jednu da iskoristi. Jedna, ali vrijedna realizovana šansa, preko Haverca u finišu prvog poluvremena.

Prije Havercovog gola dvije prilike nije iskoristio Timo Verner, a u drugom poluvremenu je sjajnu priliku upropastio Kristijan Pulišić.

Odlična partija, sjajna timska igra Čelsija - od golmana Mendija preko odbrane, do i noćas fenomenalnog, spektakularnog Kantea i na kraju strijelca Haverca.

Ngolo Kante grafika

Na drugoj strani Siti u prvom finalu ostaje bez titule. Pep Gvardiola nije uspio, osvojio je Premijer ligu i Liga kup, a Ligu šampiona i FA kup nije mogao, jer mu se na putu našao Tomas Tuhel!

Kakva tek sezona za Tomasa Tuhela. Nakon neočekivanog otkaza u decembru u PSŽ-u, došao je u London krajem januara umjesto Frenka Lamparda i ispisao istoriju.

Takođe, od njegovog dolaska Čelsi i Siti odigrali su tri meča, sva tri puta je Čelsi bio bolji.

Na kraju, tužan kraj za Serhija Aguera, koji je odigrao posljednji meč u dresu Sitija.

Mančester siti - Čelsi grafika
Izmjena: 23:11h
22:50h

Mnogo puta je rečeno ove sezone, ali noćas vrijedi još jednom ponoviti - Ngolo Kante je vrhunski fudbaler. Sjajna utakmica francuskog reprezentativca, još jedna u nizu ove sezone.

22:49h

90. minut - gužva u šesnaestercu Čelsija, ali je otklonjena opasnost. Igraće se još sedam minuta!

22:47h

88. minut - Gabrijel Žezus dobija žuti karton.

22:45h

Još pet mintua do kraja regularnog dijela utakmice. Da li će Čelsi izdržati?

22:38h

80. minut - Maunt završava meč. Umjesto njega je ušao Kovačić.

22:35h

77. minut - Serhio Aguero je ušao umjesto Rahima Sterlinga. Posljednja utakmica za Aguera u dresu Sitija.

Serhio Aguero
22:31h

73. minut - Pulišić je imao sjajnu priliku nakon asistencije Haverca, ali je nije iskoristio. Mogao je Čelsi već sada da ima dva gola prednsoti.

22:27h

68. minut - Žezus je ubacio loptu, ali Aspilikueta u posljednji čas interveniše ispred Gindogana.

22:25h

66. minut - mijenja i Tuhel. Pulišić umjesto Vernera. Njemac je imao dvije šanse nije ih iskoristio.

22:23h

64. minut - Gvardiola mijenja, Fernandinjo umjesto Bernarda Silve.

22:18h

59. minut - veliki hendikep za Siti, De Brujne u suzama izlazi sa terena. Nakon sudara sa Ridigerom, Belgijanac je ostao da leži na travi, ukazana mu je pomoć, ali sjajni vezista završava meč. Umjesto njega ulazi Gabrijel Žezus.

Kevin de Brujne
22:16h

57. minut - Ridger je dobio žuti karton, jer je faulirao De Brujena.

22:14h

Prošlo je deset minuta igre u drugom dijelu. Nema promjene rezultata. Igrači Sitija neprepoznatljivi, na drugoj strani fudbaleri Čelsija disicplinovani, Ngolo Kante igra još jedan vrhunski meč.

22:05h

Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u ekipama. Tuhel je u prvom dijelu napravio prinudnu izmjenu, kada je umjesto povrijeđenog Silve ušao Kristensen.

21:49h

Kraj prvog poluvremena, Čelsi zasluženo vodi, pogodio je Kai Haverc u 42. minutu.

Imao je Čelsi tokom prvog dijela dvije šanse, ali Timo Verner nije uspio da postigne pogodak.

Sa druge strane najbolju priliku sa Siti imao je Foden, ali je Ridiger dobro intervensiao.

Mnogi bolji rival je Čelsi. Očekuje se odgovor Gvardioline ekipe u drugom dijelu.

Izmjena: 21:56h
21:42h

42. minut - Čelsi vodi, Kai Haverc je pogodio! Sjajna asistencija Mejsona Maunta. Gol u finišu prvog dijela za vođstvo "plavaca". Slaba reakcija Sitijeve odbrane.

Gol možete da pogledate i ovdje.

Izmjena: 22:10h
21:39h

39. minut - Tijago Silva zbog povrede završava meč. Umjesto njega ulazi Andreas Kristensen.

Tijago Silva
21:37h

37. minut - De Brujne je izgubio loptu, Kante je povukao loptu, dodao do Haverca, ali je Zinčenko bio na pravom mjestu i intervenisao. Na drugoj strani je probao Marez, ali lak posao za Mendija.

21:35h

35. minut - Gindogan dobija prvi žuti karton na meču.