Španci i Portugalci prošli nakon produžetaka, Njemačka na penale izbacila Dansku

5464 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Holanđana nakon gola Majrona Boadua za pobjedu nad Francuskom, Foto: Reuters

Golovi u nadoknadi, produžeci, penali - svega je bilo u četvrtfinalnim mečevima Evropskog prvenstva za mlade.

U regularnom toku završen je samo jedan meč, i to na neobičan način - napadač AZ Alkmara Majron Boadu je iz kontre u 93. minutu donio pobjedu Holandiji nad Francuskom (2:1).

"Galski pjetlovi" su poveli golom Dajoa Upamekana u 23. minutu, ali je izjednačio upravo Boadu u 51.

"Lale" će u polufinalu igrati sa Njemačkom, koja je nakon sedam serija penala savladala Dansku 8:7.

Danci su poveli preko Vaidule Fagira u 69. minutu, a u 88. je izjednačio Lukas Nmeča.

Preokret Njemcima je donio Jonatan Burkart u 100. minutu, ali je u 108. Viktor Nelson donio novo izjednačenje.

U penal ruletu su promašili Fagir i Viktor Kristansen na jednoj, odnosno Burkart na drugoj strani, pa je u sedmoj seriji gol odluke dao defanzivac Grojter Firta Paul Jekel.

U drugom polufinalu sudariće se komšije, Španci i Portugalci.

"Crvena furija" je povela protiv Hrvatske golom napadača Espanjola Havija Puada u 66. minutu, da bi u 94. iz penala izjednačio Luka Ivanušec iz zagrebačkog Dinama.

Puado je, međutim, u 110. minutu riješio meč.

Portugal je vodio 3:1 protiv Italije, ali su Đanluka Skamaka u 60. i Patrik Kutrone u 89. donijeli produžetke.

Odmah na njihovom startu je drugi crveni karton dobio Mateo Lovato, što su kaznili Žota u 109. i Fransisko Konseisao u 119. za konačnih 5:3.

Rezultati četvrtfinala

Holandija - Španija 2:2 (Boadu 51, 90+3 - Upamekano 23)

Španija - Hrvatska 2:1 (Puado 66, 110 - Ivanušec 90+4)

Portugal - Italija 5:3 (Dani Mota 6, 31, Ramoš 58, Žota 109, Konseisao 119 - Pobega 45, Skamaka 60, Kutrone 89)

Danska - Njemačka 2:2, penalima (Fagir 69, Nelson 108. penal - Nmeča 88, Burkart 100)