euro je na programu od 11. juna do 11. jula

Ovo su sastavi svih zemalja učesnica predstojećeg Evropskog prvenstva

Prvenstvo se igra širom kontineta, a titulu brani Portugal, koji je prije pet godina u finalu savladao Francusku

15878 pregleda 6 komentar(a)
Fudbaleri Portugala brane titulu, Foto: REUTERS
Fudbaleri Portugala brane titulu, Foto: REUTERS

U petak, 11. juna počinje 17. Evropsko prvenstvo u fudbalu. Godinu dana kasnije nego što je bilo predviđeno 24 selekcije bore se za evropsku titulu, koju je prije pet godina osvojio Portugal.

U šest grupa raspoređene su po četiri reprezentacije, a plasman u osminu finala obezbijediće po dvije prvoplasirane i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Uoči početka Eura selektori su objavili na koga računaju na predstojećoj smotri, a krajnji rok za dostavu spiska bio je prvi jun.

Ovo su sastavi svih zemalja učesnica predstojećeg Eura.

GRUPA A

ITALIJA

Golmani: Đanluiđi Donaruma (Milan), Aleks Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Torino)

Odbrana: Franćesko Aćerbi (Lacio), Alesandro Bastoni (Inter), Leonardo Bonući (Juventus), Đorđo Kjiellini (Juventus), Đovani di Lorenco (Napoli), Alesandro Florenci (PSŽ), Emerson Palmijeri (Čelsi), Leonardo Spinacola (Roma), Rafael Toloi (Atalanta)

Vezni red: Nikolo Barela (Inter), Brajan Kristante (Roma), Žoržinjo (Čelsi), Manuel Lokatelli (Sasuolo), Lorenco Pelegrini (Roma) Stefano Sensi (Inter), Marko Verati (PSŽ)

Napad: Andrea Beloti (Torino), Domeniko Berardi (Sasuolo), Federiko Bernardeski (Juventus), Federiko Kjeza (Juventus), Ćiro Imobile (Lacio), Lorenco Insinje (Napoli) i Đakomo Raspadori (Sasuolo)

Selektor: Roberto Manćini.

Fudbaleri Italije
Fudbaleri Italijefoto: Reuters

ŠVAJCARSKA

Golmani: Ivon Mvogo (PSV), Jonas Omlin (Monpelje), Jan Zomer (Borusija Menhengladbah)

Odbrana: Manuel Akanđi (Borusija Dortmund), Loris Benito (Bordo), Eraj Komart (Bazel), Niko Elvedi (Borusija Menhengladbah), Džordan Lotomba (Nica), Kevin Mbabu (Volfsburg), Bećir Omeragić (Cirih), Rikardo Rodriges (Torino), Fabian Šer (Njukasl), Silvan Vidmer (Bazel)

Vezni red: Kristian Fasnaht (Jang Bojs), Edimilson Fernandeš (Majnc), Remo Frojler (Atalanta Bergamo), Mario Gavranović (Dinamo Zagreb), Admir Mehmedi (Volfsburg), Granit Džaka (Arsenal), Denis Zakaria (Borusija Menhengladbah), Djibril Sov (Ajntraht Frankfurt), Ruben Vargas (Augsburg)

Napad: Bril Embolo (Borusija Menhengladbah), Džerdan Šaćiri (Liverpul), Haris Seferović (Benfika), Stiven Cuber (Ajntraht Frankfurt)

Selektor: Vladimir Petković.

TURSKA

Golmani: Mert Gunok (Istanbul Bašakšehir), Ugurdžan Čakir (Trabzon), Gokhan Akan (Rize)

Odbrana: Zeki Čelik (Lil), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Liverpul), Mert Muldur (Sasuolo), Kan Ajhan (Sasuolo), Čaglar Sojundžu (Lester), Umut Meras (Avr), Ridvan Jilmaz (Bešiktaš)

Vezni red: Okaj Jokušlu (VBA), Tajlan Antaljali (Galatasaraj), Dorukhan Tokoz (Bešiktaš), Ozan Tufan (Fenerbahče), Irfan Džan Kahveči (Fenerbahče), Orkun Kokču (Fejnord), Jusuf Jaziči (Lil), Hakan Džalhanoglu (Milan)

Napad: Burak Jilmaz (Lil), Džengiz Under (Lester), Enes Unal (Hetafe), Abdulkadir Omur (Trabzon), Kerem Akturkoglu (Galatasaraj), Halil Ibrahim Dervišoglu (Brentford) i Kenan Karaman (Fortuna Diseldorf).

Selektor: Senjol Guneš.

VELS

Golmani: Vejn Henesi (Kristal Palas), Danije Vard (Lester) i Adam Dejvis (Stouk)

Odbrana: Ben Dejvis (Totenhem), Džo Rodon (Totenhem), Kris Mepam (Bornmut), Kris Ganter (Čarlton), Ris Norington Dejvis (Šefild junajted), Neko Vilijams (Liverpul), Konor Roberts (Svonsi), Ben Kabango (Svonsi), Tom Lokjer (Luton)

Vezni red: Džo Alen (Stouk), Džo Morel (Luton), Itan Ampadu (Čelsi), Metju Smit (Mančester siti), Džoni Vilijams (Kardif), Aron Remzi (Juventus), Dilan Levit (Mančester junajted), Rubin Kolvil (Kardif), Dejvid Bruks (Bornmut), Hari Vilson (Bornmut na pozjamici iz Liverpula)

Napad: Kifer Mur (Kardif), Garet Bejl (Real Madrid), Tajler Robert (Lids) i Danijel Džejms (Mančester junajted)

Selektor: Rob Pejdž.

GRUPA B

BELGIJA

Golmani: Tibo Kurtoa (Real Madrid), Simon Minjole (Klub Briž), Mac Sels (Strazbur);

Odbrana: Tobi Aldervejreld (Totenhem), Dedrik Bojata (Herta), Džejson Denajer (Lion), Tomas Vermalen (Kobe), Jan Vertongen (Benfika), Timoti Kastanj (Lester), Toma Menije (Borusija Dortmund);

Vezni red: Kevin de Brujne (Mančester Siti), Leander Dendonker (Vulverhempton), Denis Prat (Lester Siti), Juri Tilemans (Lester), Hans Vanaken (Klub Briž), Aksel Vitsel (Dortmund), Janik Karasko (Atletiko Madrid), Naser Šadli (Istanbul Bašakšehir), Eden Azar (Real Madrid), Dris Mertens (Napoli), Torgan Azar (Borusija Dortmund);

Napadači: Žeremi Doku (Ren), Leandro Trosar (Brajton), Miši Batšuaji (Kristal Palas), Romelu Lukaku (Inter), Kristijan Benteke (Kristal Palas) i Dris Mertens (Napoli).

Selektor: Roberto Martinez.

Tilemans, Lukaku i De Brujne
Tilemans, Lukaku i De Brujnefoto: Reuters

DANSKA

Golmani: Kasper Šmajhel (Lester), Fredrik Rjonov (Šalke), Jonas Lesl (Midtjiland)

Odbrana: Simon Kjer (Milan), Andreas Kristensen (Čelsi), Janik Vestergard (Sautempton), Joakim Mehle (Atalanta), Jens Striger Larsen (Udineze), Joakim Andersen (Fulam), Daniel Vas (Valensija), Nikolaj Bojlesen (Kopenhagen), Matijas Jorgensen (Kopenhagen)

Vezni red: Kristijan Eriksen (Inter), Tomas Dilejni (Borusija Dortmund), Pjer Emil Hojberg (Totenhem), Kristijan Norgard (Brentford), Matijas Jensen (Brentford), Anders Kristijansen (Malme), Mikel Damsgard (Sampdorija) i Robert Skov (Hofenhajm).

Napad: Martin Brejtvajt (Barselona), Jusuf Poulsen (Lajpcig), Jonas Vind (Kopenhagen), Kasper Dolberg (Nica), Andreas Korenlijus (Parma), Andreas Skov Olsen (Bolonja).

Selektor: Kasper Hjulmand.

FINSKA

Golmani: Lukas Hradecki (Bajer Leverkuzen), Jese Joronen (Breša), Ansi Jakola (Bristol Rovers).

Odbrana: Tomas Lam (Zvole), Paulus Arajuri (Pafos), Jere Uronen (Genk), Juhani Ojala (Vejle), Sauli Vajsanen (Kjevo), Nikolaj Alho (MTK), Danijel O’Šonesi (HJK), Niko Hamalajnen (KPR), Leo Vajsanen (Elfsborg), Robert Ivanov (Varta Poznanj).

Vezni red: Jasin Asenun (Lahti), Oni Valakari (Pafos), Piri Soiri (Esbjerg), Fredrik Jensen (Augzburg), Joni Kauko (Esbjerg), Glen Kamara (Rendžers), Rasmus Šiler (Đurgarden), Tim Sparv (Larisa).

Napad: Temu Puki (Norič), Lasi Lapalajnen (Montreal), Markus Fors (Brentford), Joel Pohjanpalo (Union Berlin).

Selektor: Marku Kanerva.

RUSIJA

Golmani: Juri Djupin (Rubin), Andrej Lunev (Zenit), Matvej Safonov (Krasnodar), Anton Šunin (Dinamo Moskva).

Odbrana: Georgi Džikija (Spartak Moskva), Igor Divejev (CSKA Moskva), Mario Fernandes (CSKA Moskva), Juri Žirkov (Zenit), Vjačeslav Karavajev (Zenit), Fedor Kudrijašov (Antalija), Andrej Semenov (Ahmat)

Vezni red: Dmitri Barinov (Lokomotiva Moskva), Rifat Žemaletdinov (Lokomotiva Moskva), Maksim Muhin (Lokomotiva Moskva), Aleksandar Golovin (Monako), Danil Fomin (Dinamo Moskva), Roman Zobnin (Spartak Moskva), Alekej Jonov (Krasnodar), Daler Kuzjajev (Zenit), Andrej Mostovoj (Zenit), Magomed Ozdojev (Zenit), Denis Makarov (Rubin), Aleksej Mirančuk (Atalanta), Denis Čerišev (Valensija).

Napad: Artjom Dzjuba (Zenit), Anton Zabolotni (Soči), Aleksandar Sobolev (Spartak Moskva).

Selektor: Stanislav Čerčesov.

GRUPA C

AUSTRIJA

Golmani: Danijel Bahman (Votford), Pavao Pervan (Volfsburg), Aleksander Šlager (LASK)

Odbrana: David Alaba (Bajern), Aleksandar Dragović (Leverkuzen), Marko Fridl (Verder Bremen) Martin Hintereger (Ajntraht Frankfurt), Stefan Lajner (Borusija Menhengladbah), Filip Linhart (Frajburg), Stefan Poš (Hofenhajm), Kristofer Trimel (Union Berlin), Andreas Ulmer (Salcburg)

Vezni red: Julijan Baumgartlinger (Leverkuzen), Kristof Baumgartner (Hofenhajm), Florijan Grilič (Hofenhajm), Stefan Ilsanker (Frankfurt), Konrad Lajmer (Lajpcig), Valentino Lazaro (Borusija Menhengladbah), Marsel Sabicer (Lajpcig), Luis Šaub (Lucern), Ksaver Šlager (Volfsburg), Alesandro Šepf (Šhalke)

Napad: Marko Arnautović (Šangaj Port), Mihael Gregorič (Augsburg), Saša Kalajdžić (Štutgart), Karim Onisivo (Majnc)

Selektor: Franko Foda.

HOLANDIJA

Golmani: Tim Krul (Norič), Jasper Silesen (Valensija) i Marten Stekelenburg (Ajaks)

Odbrana: Patrik van Anholt (Kristal Palas), Nejtan Ake (Mančester siti), Dejli Blind (Ajaks), Denzel Damfris (PSV Ajndhoven), Matajs de Liht (Juventus), Jurijen Timber (Ajaks), Džoel Veltman (Brajton), Stefan de Fraj (Inter), Oven Vejndal (AZ Alkmar)

Vezni red: Doni van de Bek (Mančester junajted), Rajan Gravenberh (Ajaks), Frenki de Jong (Barselona), Davi Klasen (Ajaks), Teun Kopmejners (AZ Alkmar), Martin de Ron (Atalanta), Žoržinjo Vajnaldum (Liverpul)

Napad: Stiven Berhujs (Fejnord), Memfis Depaj (Lion) Kodi Gakpo (PSV Ajndhoven), Luk de Jong (Sevilja), Donjel Malen (PSV Ajndhoven), Kvinsi Promes (Spartak Moskva) i Vut Veghorst (Volfsburg).

Selektor: Frank de Bur.

Turska - Holandija, Fudbalska reprezentacija Holandije
foto: Reuters

SJEVERNA MAKEDONIJA

Golmani: Stole Dimitrievski (Rajo Valjekano), Damjan Šiškovski (Doksa), Riste Jankov (Radbotnički)

Odbrana: Visar Musliu (Mol Fehervar), Egzon Bejtulai (Škendija), Kire Ristevski (Ujpešt), Stefan Ristovski (Dinamo Zagreb), Darko Velkovski (Rijeka), Gojko Zajkov (Šarloa), Ezgjan Alioski (Lids)

Vezni red: Enis Bardi (Levante), Arijan Ademi (Dinamo Zagreb), Boban Nikolov (Leće), Stefan Spirovski (AEK), Elif Elmas (Napoli), Tihomir Kostadinov (Ružomberok), Danijel Avramovski (Kajzeri), Marjan Radeski (Akademija Pandev), Ferhan Hasani (Partizani), Darko Čurlinov (Štutgrat)

Napad: Goran Pandev (Đenova), Ivan Tričkovski (AEK), Milan Ristovski (Spartak Trnava), Aleksandar Trajkovski (Majorka), Krste Velkoski (Sarajevo), Vlatko Stojanovski (Šambli).

Selektor: Igor Angelovski.

UKRAJINA

Golmani: Georgij Bušan (Dinamo Kijev), Andrej Pjatov (Šahtjor), Anatolij Trubin (Šahtjor);

Odbrana: Eduard Sobol (Klub Briž), Ilja Zabarnji, Vitalij Mikolenko (Dinamo Kijev), Aleksandar Karavaev (Dinamo Kijev), Aleksandar Tjimčik (Dinamo Kijev), Denis Popov (Dinamo Kijev), Sergej Krivcov (Šahtjor), Nikolaj Matvienko (Šahtjor);

Vezni red: Georgi Sudakov (Šahtjor), Taras Stepanenko (Šahtjor), Marlos (Šahtjor), Sergej Sidorčuk (Dinamo Kijev), Nikolaj Šaparenko (Dinamo Kijev), Viktor Cigankov (Dinamo Kijev), Andrej Jarmolenko (Vest Hem), Ruslan Malinovski (Atalanta), Jevgenij Makarenko (Kortrijk), Aleksandar Zinčenko (Mančester Siti), Roman Bezus (Gent), Aleksandar Zubkov (Ferencvaroš);

Napadači: Roman Jaremčuk (Gent), Artem Besedin (Dinamo Kijev), Artem Dovbik (Dnjepar).

Selektor: Andrej Ševčenko.

GRUPA D

HRVATSKA

Golmani: Dominik Livaković (Dinamo), Lovre Kalinić (Hajduk), Simon Sluga (Luton)

Obrana: Šime Vrsaljko (Atletiko Madrid), Domagoj Vida (Bešiktaš), Josip Juranović (Legija), Dejan Lovren (Zenit), Duje Ćaleta-Car (Marsej), Borna Barišić (Rendžers), Mile Škorić (Osijek), Joško Gvardiol (Dinamo), Domagoj Bradarić (Lil)

Vezni red: Luka Modrić (Real Madrid), Marcelo Brozović (Inter), Milan Badelj (Đenova), Mateo Kovačić (Čelsi), Nikola Vlašić (CSKA Moskva), Mario Pašalić (Atalanta), Luka Ivanušec (Dinamo)

Napad: Bruno Petković (Dinamo), Ivan Perišić (Inter), Andrej Kramarić (Hofenhajm), Josip Brekalo (Volfsburg), Ante Rebić (Milan), Mislav Oršić (Dinamo) i Ante Budimir (Osasuna).

Selektor: Zltako Dalić.

ČEŠKA

Golmani: Alveš Mandos (Sigma Olomuc), Jiži Pavlenka (Verder), Tomaš Valčik (Sevilja)

Odbrana: Jan Boril (Slavija), Jakub Brabec (Plzenj), Vladimir Cufal (Vest Hem), Ondrej Čelustka (Sparta), Pavel Kadržabek (Hofenhajm), Tomaš Kalaš (Bristol Siti), Aleš Mateju (Breša), David Zima (Slavija)

Vezni red: Antonjin Barak (Verona), Vladimir Darida (Herta), Adam Hložek (Sparta), Tomaš Holeš (Slavija), Jakub Jankto (Sampdorija), Aleks Kral (Spartak Moskva), Lukaš Masopust (Slavija), Jakub Pešek (Liberec), Tomaš Souček (Vest Hem), Petr Ševčik (Slavija)

Napad: Mihael Krmenčik (PAOK), Tomaš Pekhart (Legija), Patrik Šik (Leverkuzen) i Maćej Vidra (Barnli).

Selektor: Jaroslav Šilhavi.

ENGLESKA

Golmani: Din Henderson (Mančester Junajted), Sem Džonston (Vest Brom), Džordan Pikford (Everton).

Odbrana: Trent Aleksander-Arnold (Liverpul), Ben Čilvel (Čelsi), Konor Koadi (Vulvs), Ris Džejms (Čelsi), Hari Magvajer (Mančester Junajted), Tajron Mings (Aston Vila), Luk Šou (Mančester Junajted), Džon Stouns (Mančester Siti), Kiran Tripije (Atletiko Madrid), Kajl Voker (Mančester Siti).

Vezni red: Džad Belingem (Borusija Dortmund), Džordan Henderson (Liverpul), Mejson Maunt (Čelsi), Kalvin Filips (Lids), Deklan Rajs (Vest Hem).

Napad: Dominik Kalvert-Luin (Everton), Fil Foden (Mančester Siti), Džek Griliš (Aston Vila), Hari Kejn (Totenhem), Markus Rašford (Mančester Junajted), Bukajo Saka (Arsenal), Džejdon Sančo (Borusija Dortmund), Rahim Sterling (Mančester Siti).

Selektor: Garet Sautgejt.

Fudbalska reprezentacija Engleske, Hari Kejn
foto: Reuters

ŠKOTSKA

Golmani: Kreg Gordon (Harts) Dejvid Maršal (Derbi), Jon Meklaholin (Rendžers)

Odbrana: Lijam Kuper (Lids), Deklan Galager (Madervil), Grant Henli (Norič), Džek Hendri (KV Ostende, na pozajmici iz Seltika), Skot Mekena (Notingem forset), Stiven Odonel (Madervil), Nejtan Paterson (Rendžers), Endi Robertson (Liverpul), Greg Tejlor (Seltik), Kiran Tirni (Arsenal)

Vezni red: Stjuart Armstrong (Sautempton), Rajan Kristi (Seltik), Džon Flek (Šefild junajted), Bili Gilmur (Čelsi), Džon Megin (Aston Vila), Kalum Mekgregor (Seltik), Skot Mektominej (Mančester junajted), Dejvid Turnbul (Seltik)

Napad: Če Adams (Sautempton), Lindon Dajks (KPR), Džejms Forest (Seltik), Rajan Frejzer (Njukasl), Kevin Nisbet (Hibernijan)

Selektor: Stiv Klark.

GRUPA E

POLJSKA

Golmani: Lukaš Fabijanski (Vest Hem), Lukaš Skorupski (Bolonja), Vojćek Šćešnji (Juventus)

Odbrana: Jan Bednarek (Sauthempton), Bartoš Berežinski (Sampdorija), Pavel Davidovič (Verona), Kamil Glik (Benevento), Mihale Helik (Barnsli), Tomaš Kneđora (Dinamo Kijev), Kamil Pjatkovski (Rakov), Timoteuš Puhač (Leh), Maćej Ribus (Lokomotiva Moskva).

Vezni red: Pržemislav Frankovski (Čikago), Kamil Jožvjak (Derbi), Mateuš Klih (Lids), Kasper Kozlovski (Pogon), Gžegorž Krihovjak (Lokomotiva Moskva), Karol Lineti (Torino), Jakub Moder (Brajton), Pržemsilav Plaheta (Norič), Pjotr Zjelinski (Napoli)

Napad: David Kovnacki (Fortuna Diseldorf), Robert Levandovski (Bajern Minhen), Arkadijuš Milik (Marsej), Karol Švidjerski (Paok) i Jakub Švjercok (Pjast)

Selektor: Paulo Sousa.

Robert Levandovski
foto: Reuters

SLOVAČKA

Golmani: Martin Dubravka (Njukasl), Marek Rodak (Fulam), Dušan Kucjak (Lechija Gdanjsk)

Odbrana: Peter Pekarik (Herta Berlin), Ljubomír Šatka (Leh Poznanj), Denis Vavro (Ueska), Milan Škrinjar (Inter), Tomaš Hubočan (Omonoija), Jakub Holubek (Glivice)

Vezni red: Marek Hamšík (Geteborg), Stanislav Lobotka (Napoli), Patrik Hrošovski (Genk), Juraj Kucka (Parma), Ondrej Duda (Keln), Robert Mak (Ferencvaroš), Vladimir Vajs (Slovan Bratislava), Laslo Benes (Augsburg), Lukaš Haraslin (Sasuolo), Tomaš Suslov (Groningen), Matuš Bero (Arnem), Erik Jirka (Mirandes)

Napad: Mihal Djuriš (Omonija), Robert Boženík (Fejenord), David Strelec (Slovan Bratislava)

Selektor: Štefan Tarkovič.

ŠPANIJA

Golmani: Unai Simon (Bilbao), David de Hea (Mančester junajted), Robert Sančes (Brajton)

Odbrana: Hose Gaja (Valensija), Đordi Alba (Barselona), Pau Tores (Viljareal), Ajmerik Laporte (Mančester siti), Erik Garsija (Barselona), Dijego Ljorente (Lids), Sesar Aspilikueta (Čelsi).

Vezni red: Markos Ljorente (Atletiko Madrid) Serhio Buskets (Barselona), Rodri (Mančester siti), Pedri (Barselona), Tijago Alkantara (Liverpul), Koke (Atletiko Madrid), Fabijan Ruis (Napoli).

Napad: Dani Olmo (Lajpcig), Mikel Ojarzabal (Sosijedad), Alvaro Morata (Juventus), Đerard Moreno (Viljareal), Feran Tores (Mančester siti), Adama Traore (Vulverhempton) i Pablo Sarabija (PSŽ).

Fudbalska reprezentacija Španije
foto: Reuters

Selektor: Luis Enrike

ŠVEDSKA

Golmani: Karl-Johan Jonson (Kopehagen), Kristofer Nordfelt (Genčlerbirligi), Robin Olsen (Everton)

Odbrana: Emil Kraft (Njukasl), Viktor Lindelef (Mančester junajted), Markus Danijelson (Dalijan), Pjer Bengtson (Vejle), Ludvig Augustinson (Verder Bremen), Pontus Janson (Brentford), Filip Helander (Rendžers), Mikael Lustig (AIK), Andreas Grankvist (Helsingborg)

Vezni red: Emil Forsberg (Lajpcig), Ken Sema (Votford), Viktor Klason (Krasnodar), Dejan Kuluševski (Juventus), Sebastijan Larson (AIK), Albin Ekdal (Sampdorija), Kristofer Olson (Krasnodar), Jens-Lis Kajuste (Midtjiland), Matijas Svanberg (Bolonja), Gustav Svenson (Gvangžu)

Napad: Markus Berg (Krasnodar), Aleksander Isak (Real Sosijedad), Robin Kvaison (Majnc), Džordan Larson (Spartak Moskva)

Selektor: Jane Anderson

GRUPA F

FRANCUSKA

Golmani: Ugo Ljoris (Totenhem), Stiv Mandanda (Marselj), Majk Menjan (Lil);

Odbrana: Benžamin Pavar (Bajern), Leo Duboa (Lion), Rafael Varan (Real), Kurt Zuma (Čelsi), Presnel Kimpembe (PSŽ), Klemon Lengle (Barselona), Lukas Ernandes (Bajern), Luka Dinj (Everton), Žil Kounde (Sevilja);

Vezni red: Ngolo Kante (Čelsi), Pol Pogba (Mančester Junajted), Adrijan Rabio (Juventus), Korentin Toliso (Bajern), Musa Sisoko (Totenhem), Toma Lemar (Atletiko Madrid);

Napad: Markus Tiram (Borusija Menhengladbah), Kingsli Koman (Bajern), Kilijan Mbape (PSŽ), Antoan Grizman (Barselona), Olivije Žiru (Čelsi), Karim Benzema (Real Madrid), Visam Ben Jeder (Monako), Usman Dembele (Barselona)

Selektor: Didije Dešan

Didije Dešan
foto: Reuters

NJEMAČKA

Golmani: Bernd Leno (Arsenal), Manuel Nojer (Bajern), Kevin Trap (Ajntraht Frankfurt)

Odbrana: Matijas Ginter (Borusija Menhengladbah), Robin Gosens (Atalanta), Kristijan Ganter (Frajburg), Marsel Halstenberg (RB Lajpcig), Mats Humels (Borusija Dortmund), Lukas Klosterman (RB Lajpcig), Robin Koh (Lids junajted), Antonio Ridiger (Čelsi), Niklas Zile (Bajern).

Vezni red: Ilkaj Gindogan (Mančester siti), Emre Džan (Borusija Dortmund), Toni Kros (Real Madrid), Džošua Kimih (Bajern), Tomas Miler (Bajern), Džamal Musijala (Bajern), Serž Gnabri (Bajern), Leon Gorecka (Bajern), Kai Haverc (Čelsi), Jonas Hofman (Borusija Menhengladbah), Florian Nojhaus (Borusija Menhengladbah), Liroj Sane (Bajern)

Napad: Kevin Voland (Monako), Timo Verner (Čelsi).

Selektor: Joakim Lev.

MAĐARSKA

Golmani: Adam Bogdn (Ferencvaroš), Deneš Dibus (Ferencvaroš), Peter Gulaši (Lajpcig)

Odbrana: Gerge Lovrenič (Ferencvaroš), Endre Botka (Ferencvaroš), Adam Lang (Omonija), Akoš Keckeš (Lugano), Atila Fiola (Fehervar), Villi Orbán (Lajpcig), Atila Šalaj (Fenerbahče), Bendeguz Bola (Fehervar)

Vezni red: Loik Nego (Fehervar), Adam Nađ (Bristol siti), Laslo Klajnhajsler (Osijek), David Siger (Ferencvaroš), Danijel Gazdag (Filadelfija), Andraš Šefer (Dunajska Streda), Filip Holender (Partizan),Tamaš Čeri (Mezokevešd)

Napad: Janoš Han (Paks), Nemanja Nikolić (Fehervar), Adam Šalaj (Majnc), Roland Šalaj (Frajburg), Kevin Varga (Kasimpaša), Roland Varga (MTK Budimpešta) i Sabolč Šen (Dalas).

Selektor: Marko Rosi.

PORTUGAL

Golmani: Rui Patrisio (Vulverhempton), Entoni Lopeš (Lion), Rui Silva (Granada)

Odbrana: Žoao Kanselo (Mančester Siti), Nelson Semedo (Vulverhempton), Žoze Fonte (Lil), Pepe (Porto), Ruben Dijaš (Mančester Siti), Nunjo Mendeš (Sporting), Rafael Gereiro (Borusija Dortmund);

Vezni red: Danilo Pereira (PSŽ), Žoao Palinja (Sporting), Ruben Neveš (Vulverhempton), Bruno Fernandeš (Mančester Junajted), Žoao Mutinjo (Vulverhempton), Renato Sančes (Lil), Seržo Oliveira (Porto), Vilijam Karvaljo (Betis), Bernardo Silva (Mančester Siti);

Napad: Kristijano Ronaldo (Juventus), Dijogo Žota (Liverpul), Rafa Silva (Benfika), Andre Silva (Ajntraht), Žoao Feliks (Atletiko Madrid), Gonsalo Gedeš (Valensija), Pedro Gonsalveš (Sporting)

Seelektor: Fernando Santoš.

Preporučujemo za Vas