Atletiko popravio gol-razliku, Real se kockao i dobio bodove, Benzemu i Ronalda

74 pregleda 0 komentar(a)
Ronaldo Benzema, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.11.2017. 21:46h

Atletiko je bez problema ostvario sedmu pobjedu u šampionatu, a na gostovanju Levanteu toliko popravio gol-razliku da je trenutno bolji od gradskog rivala - "kolćonerosi" su slavili 5:0 na gostovanju manjem klubu iz Valensije.

Defanzivci domaćin Rober i Ćema poklonili su dva gola rivalu u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Grizman i Gameiro još tri puta pogodili mrežu za najubjedljiviji trijumf ove sezone.

Real se kockao protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi, ali je na kraju dobio sve što je mogao - i bodove, i golove Kristijana Ronalda i Karima Benzeme.

Madriđani su savladali Malagu 3:2 i ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu na "Bernabeuu".

Benzema je pogodio za vođstvo, da bi gosti brzo izjednačili preko Rolana.

Kasemiro je pogodio za 2:1, ali ni tada nije bilo mira za domaćina, jer je Kastro u 58. minutu poravnao na 2:2.

Pobjedu Realu donio je Ronaldo - njegov šut iz penala zaustavio je Himenes, ali se lopta odbila do Portugalca, koji je postigao tek drugi gol u prvenstvu i prekinuo post u prvenstvu na "Bernabeuu", koji je trajao više od pola godine.

"Svaki tim koji dođe u Madrid igra kao na život i smrt, a kada mi nismo na najvećem nivou, onda utakmica može da se zakomplikuje. Zadovoljan sam pobjedom, mnogim stvarima nisam, ali moramo da budemo pozitivni", rekao je Zinedin Zidan.

On je nakon meča najavio i aktivnosti u januarskom prelaznom roku.

"Niko neće otići, a dolasci su mogući", kazao je trener Reala.

Ludu utakmicu odigrali su Betis i Đirona.

Gosti su u četvrtom minutu nadoknade poveli 2:1, a Teljo u narednom, posljednjem napadu donio bod svom timu.

Nastavlja se agonija Alavesa, koji ni nakon promjene trenera (Luis Zubeldija je otišao, došao Đani De Bjazi) ne uspijeva da se pomakne sa dna tabele.

Istina, bivši selektor Albanije je pobjedama protiv Hetafea i Espanjola, donekle, uspio da trgne ekipu, ali to su bili samo bljesci, a ne nagovštaj bolje forme i bijega sa dna.

Alaves je danas izgubio od Eibara sa 2:1, i upisao treći uzastopni poraz.

Golovima Đoana Đordana u 33. minutu i efikasnog veterana Šarlesa u 69. gosti su osvojila tri boda u baskijskom derbiju, koji prvi put u Primeri nije završen bez golova.

Sa druge strane, Alaves je do kraja uspio samo da ublaži poraz golom Burgija u nadoknadi vremena, na asistenciju Ibaija Gomeza.