Povreda Benzeme, golovi Grizmana i Žirua na ispraćaju Francuske u borbu za evropsku titulu

5956 pregleda 2 komentar(a)

Francuska u pobjedničkom ritmu, ali i uz jednu brigu čeka EURO.

Svjetski prvak savladao je Bugarsku 3:0 u posljednjoj provjeri pred prvenstvo, a sjenku na dobru probu bacila je povreda Karima Benzeme, koji je u 41. minutu morao da napusti teren.

As Reala se vratio u nacionalni tim poslije šest godina, sada je njegov nastup pod znakom pitanja, mada su prve prognoze optimistične da nije riječ o težoj povredi, već o jakom udarcu.

Antoan Grizman je sredinom prvog dijela efektnim golom najavio pobjedu "trikolora".

Olivije Žiru, koji je zamijenio Benzemu, u posljednjih pet minuta dva puta pogodio gol za ubjedljiv trijumf.

Žiru ima 46 pogodaka u dresu nacionalnog tima, samo pet manje od rekordera Tijerija Anrija.