Uspješna generalna proba: Portugalci rutinski savladali Izrael

Dva gola Bruna Fernandeša, po jednom se upisali Kristijano Ronaldo i Žoao Kanselo

4469 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje Portugalaca nakon gola Ronalda, Foto: Reuters

Fudbaleri Portugala savladali su večeras Izrael 4:0 u generalnoj probi pred Evropsko prvenstvo.

Aktuelni šampion Evrope po dva gola je postigao u oba poluvremena - strijelci u prvom dijelu bili su Bruno Fernandeš u 42. i Kristijano Ronaldo dva minuta kasnije. Treći gol na meču postigao je Žoao Kanselo u 86. minutu, a konačan rezultat postavio ponovo Fernandeš u 90. minutu.

Kristijano Ronaldo je postigao večeras 104. pogodak u dresu reprezentacije i približio se svjetskom rekorderu, Aliju Daeiju, koji je u dresu Irana 109 puta zatresao mrežu.

Portugalci su na posljednjih 15 mečeva zabilježili samo jedan poraz - od Francuske u Ligi nacija u novembru prošle godine.

Na predstojećem šampionatu Portugal će biti u grupi F sa Njemačkom, Francuskom i Mađarskom.