Euro 2020: Italija silovita na otvaranju, Turska bez šansi u Rimu

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Ažurirano: 11.06.2021. 23:26h
Završeno
23:11h

Roberto Manćini, selektor Italije:

"Odigrali smo dobro, a to nikada nije lako na startu, pogotovo kada imate organizovanog protivnika. Publika nam je pomogla da držimo ritam, a mislim da je presudilo to što smo u svako momentu imali ideju da lopta ide brzo prema naprijed".

22:50h

Rutinska pobjeda Italije na startu Evropskog prvenstva - tim Roberta Manćinija je bio ubjedljiv protiv Turske rezultatom 3:0 na rimskom „Olimpiku”.

Nakon 0:0 na poluvremenu ”azuri” su konačno počeli da koriste šanse u nastavku, mada je prvi gol djelo štopera Turaka - Demirala, koji je u 53. minutu pas Berardija sproveo u sopstvenu mrežu.

Turska - Italija

Od tog momenta Italija je bila silovita, pa su se do kraja upisali i Imobile i Insinje za 28. meč zaredom koji nacionalni tim nije izgubio...

U istoj grupi, sjutra od 15 sati u Bakuu igraju Vels i Švajcarska.

Izmjena: 23:02h
22:48h

Jilmaz je imao šansu da ublaži poraz Turske, ali je Kjelini izblokirao udarac.

22:36h

Gotovo je u Rimu - 3:0 vodi Italija.

Upisao se i Insinje u 79. minutu nakon još jedne fantastične akcije "azura".

Izmjena: 22:38h
22:24h

Pogodio je i Imobile - 2:0 vodi Italija protiv Turske od 66. minuta.

Potpuno zasluženo, tim Roberta Manćinija dominira od početka.

22:20h

Prvi put u istoriji evropskih prvenstava je prvi pogodak bio - autogol.

22:19h

Italijani potpuno kontrolišu stvari, kao i prije pogotka. Turska je daleko od šanse da ugrozi gol Donarume.

22:12h

Odmah nakon vođstva je Italija imala još jednu šansu preko Spinacole.

22:10h

Vodi Italija - 1:0!

Igrao se 53. minut kada je Demirala poslije centaršuta Berardija sproveo u sopstvenu mrežu.

Izmjena: 22:18h
22:02h

Počelo je drugo poluvrijeme, Turska - Italija 0:0.

U sastavu Italije je umjesto Florencija ušao Di Lorenco, a kod Turske je na terenu Under.

Izašao je Jazidži.

21:47h

Poluvrijeme na "Olimpiku" - 0:0, uprkos mnogo boljoj igri Italijana.

"Azuri" su pritiskali Tursku, stvorili nekoliko odličnih šansi, ali se rezultat nije promijenio.

Možda je Italija i u samom finišu oštećena za penal.

21:43h

Ponovo Imobile, ali ostalo je 0:0 nakon sigurne reakcije Džakira na golu.

21:35h

Zaprijetila je konačno i Turska, ali je Donaruma bio oprezan na ivici peterca.

21:32h

Italija je bolja nakon pola sata. Probao je i Imobile glavom, ali rezultat se ne mijenja - 0:0.

21:23h

Najbolja šansa za Italijane - u 22. minutu je Kjelini šutirao glavom, ali je odbranio Džakir.