BATE Borisov - Crvena zvezda 0:0, Keln - Arsenal 1:0 u grupi H
88 pregleda 0 komentar(a)
Partizan, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.11.2017. 22:10h

Partizan će dočekati proljeće u Evropi, Crvena zvezda ima meč-loptu u posljednjem kolu, protiv Kelna na domaćem terenu.

"Crno-bijeli" su savladali Jang Bojs u Beogradu 2:1 i osigurali drugo mjesto u grupi.

Tavamba je doveo domaćina u vođstvo, na asistenciju Marka Jankovića, a nakon izjednačenja Švajcaraca, gol za pobjedu u drugom poluvremenu upisao je Ožegović.

Crvena zvezda je remizirala 0:0 sa BATE Borisovom u Bjelorusiji, u 5. kolu Lige Evrope.

U istoj grupi, Keln je u Njemačkoj iznenadio Arsenal, slavio sa 1:0 i vratio se u trku za plasman u šesnaestinu finala.

Totalna je drama u grupi H pred posljednje kolo, jer osim Arsenala, koji je osigurao plasman dalje, u nokaut fazu mogu sva tri preostala tima - Zvezda i Keln, koji imaju po šest, te BATE sa pet bodova.

Zvezda drži sve u svojim rukama i pobjeda protiv Kelna 7. decembra u Beogradu donijeće će joj prvo evropsko proljeće od 1992. godine.

Ekipi Vladana Milojevića najvjerovaznije će biti dovoljan i bod, osim u slučaju da BATE iznenadi Arsenal i slavi u Londonu.

Marko Ivanić za BATE i Filip Stojković za Zvezdu, proveli su svih 90 minuta na terenu "Borisov arene".

Beograđani su kontrolisali meč i bili znatno bliži pobjedi od domaćina, a tri puta blizu gola bio je bek Aleksandar Rodić. Početkom nastavka je pogodio prečku, da bi njegov šut u posljednjim sekundama na gol-liniji zaustavio jedan domaći igrač.

Plasman u 1/16 finala Lige Evrope večeras su, pored Partizana, obezbijedili Viljareal, Dinamo Kijev, Lokomotiva iz Moskve, Salcburg, Ostersund, Nica, Real Sosijedad, Braga, Milan, Atalanta i Lion, čime su se pridružili Dinamo Kijevu, FCSB (nekadašnjoj Steaui), Arsenalu, Laciju i Zenitu, koji su ranije osigurali prolaz.