Serija poraza - kadeti izgubli i od Moldavije

Nakon Rusije (3:0) i Grčke (1:0), naši kadeti na turniru u Turskoj doživjeli poraz i od Moldavije (2:0)
Kadeti, Foto: FSCG
Ažurirano: 23.11.2017. 16:56h

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Moldavije 2:0, u utakmici posljednjeg, trećeg kola Mercedes benz Egej kupa u turskom gradu Altinorduu.

Crnogorski kadeti doživjeli treći poraz i nastup u grupi završili na posljednjem mjestu.

U prva dva kola izgubili su od Rusije 3:0 i Grčke 1:0.

Moldaviju su do prvog trijumfa vodili Niku Namalovan u 66. i Sergiu Gatmaniuk u 70. minutu.

Crnogorska selekcija bila je bolja tokom većeg dijela meča, ali je Moldavija iskoristila dvije prilike u drugom poluvremenu i došla do pobjede.

Izabranici selektora Borisa Miličkovića sredinom prvog poluvremena imali su dobru priliku pred golom rivala, ali je Denis Ličina poslao loptu preko gola.

U prilici je bio i Mateo Ahmetaj u 79. minutu, ali je pogodio prečku.

Selektor Miličković kazao je da je Crna Gora imala inicijativu i veći posjed lopte tokom čitave utakmice, ali da nije nije uspjela da nekoliko situacija pretvori u golove.

"Na drugoj strani protivnik je iz kontranapada dva puta prešao centar i iz jedina dva pokušaja postigao golove. Izmjene koje smo napravili sa ciljem da unesemo svježinu nisu u dovoljnoj mjeri dopinijele da budemo konkretni pred golom protivnika, pa je rezultat ostao nepromijenjen", rekao je Miličković.