Nezadrživi Lukaku i De Brujne: Belgija rastužila sve na "Parkenu" i pošla u nokaut fazu

"Crveni đavoli" slavili 2:1 golovima Torgana Azara i Kevina de Brujnea

3504 pregleda 0 komentar(a)

Koliko je za Belgiju bitan Kevin de Brujne moglo je da se vidi u samo dvadesetak minuta duela sa Danskom u Kopenhagenu.

As Mančester sitija je ušao na poluvremenu kod rezultata 1:0 za protivnika, a onda je asistencijom, pa golom učinio da Belgijanci slave i osiguraju plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Bilo je 2:1, Dancima nije pomoglo ni to što su poveli već poslije 99 sekundi pogotkom Jusufa Poulsena. Bio je to drugi najbrži gol na evropskim prvenstvima...

Prvo poluvrijeme je potpuno pripalo Danskoj, koja je nošena podrškom sa tribina rano povela i imala kontrolu.

Stvorila je i nekoliko prilika da udvostruči prednost, Belgija je djelovala nemoćno, a jedino je golman Tibo Kurtoa bio na visini zadatka.

A u drugom dijelu se promijenilo mnogo toga.

Nije samo De Brujne napravio razliku, već i Romelu Lukaku, koji je kod oba gola "crvenih đavola" otvorio akciju maltene ni iz čega.

Kod izjednačujućeg je pobjegao Vestergardu i Kjeru prije nego je De Brujne asistirao Torganu Azaru.

I kod pobjedonosnog je počeo napad - lopta je stigla do Edena Azara, ovaj iz prve odigrao ka De Brujneu koji je sa 20 metara matirao Kaspera Šmajhela.

Nakon dva kola - Belgija ima šest bodova, po tri Rusija i Finska, Danska nema nijedan.

Danci u posljednjoj rundi, takođe u Kopenhagenu, igraju sa Rusima.

Ni pobjeda im ne garantuje put u osminu finala...

Meč na "Parkenu" je obilježila i podrška Kristijanu Eriksenu.

Od transparenata, slika, poruka..., bilo je svega, a u 10. minutu je i meč kratko prekinut kako bi svi na stadionu aplaudirali iz poštovanja prema vezisti Intera, za kojeg je pitanje da li će više ikada zaigrati fudbal.