LIVE BLOG EURO 2020: Italija osvojila grupu A, Vels kao drugi ide u 1/8 finala, Švajcarci čekaju

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

45901 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 20.06.2021. 23:37h
Završeno
22:08h

Katar neće dozvoliti posjetu stadionima na Mundijalu 2022. za gledaoce koji nisu vakcinisani protiv korone.

Zato je ta država u pregovorima sa jednom kompanijom za nabavku milion doza, koje će dobiti gledaoci iz zemalja gdje nije bilo moguće primiti vakcinu.

22:06h

Vezista Zenita Andrej Mostovoj prebolovao je koronu i dao negativan test. On se razblio dan pred startnu utakmicu s Belgijom na "Gazprom areni".

Mostovoj neće biti u selekciji "zbornaje" i odmaraće do 28. juna i odlaska Zenita na pripreme.

21:14h

Uefa neće kazniti golmana Njemačke Manuela Nojer i fudbalski savez te zemlje, zbog kapitenske tarke u bojama LGBT zajednice.

Uefa je formirala predmeta, ali je odustala od kazne.

19:55h

"Azuri" nisu primili gol 1.055 minuta!

Izvještaj sa meča Italija - vels pročitajte ovdje.

Izmjena: 20:09h
19:52h

Italija i Vels plasirali su se u osminu finala, trećeplasirana Švajcarska mora da čeka rasplet u pet ostalih grupa.

Izabranici Vladimira Petkovića, ipak, imaju čemu da se nadaj, jer su osvojili četiri boda i za osminu finala neophodno je da makar dvije trećeplasirane reprezentacije budu imale tri ili manje.

Izmjena: 19:58h
19:50h

Kraj - podvučena je crta u grupi A.

Italija je pobijedila Vels u Rimu sa 1:0 i potvrdila prvo mjesto, "zmajevi" su ostali drugi zbog bolje gol razlike od Švajcarske, koja je u Bakuu savladala Tursku - 3:1.

Tabela izgleda ovako:

Standings provided by SofaScore LiveScore
Izmjena: 19:54h
19:43h

Goran Pandev je objavio da će mu sjutrašnaj utakmica protiv Holandije na EURO 2020, biti posljednja u dresu selekcije Sjeverne Makedonije.

On je rekorder svoje selakcije po broju nastupa (121) i golova (38).

19:26h

Švajcarska je vratila dva gola prednosti protiv Turske u Bakuu - drugi pogodak Šaćirija, a treća asistencija Zubera!

Pogledajte ovdje:

19:20h

Turska je postigla prvi pogodak na Euro 2020. Strijelac Kahveči na asistenciju Čalhanoglua u 62. minutu.

Evrogol turskog igrača pogledajte ovdje:

19:13h

Vels sa igračem manje, Etan Ampadu je dobio crveni karton zbog grubog starta nad Bernardeskim.

19:11h

Vatreno na Olimpiku, Bernardeski u 53. minutu iz slobodbnog udarca pogodio stativu, minut kasnije Vels preko Ramzija propustio šansu za izjednačenje.

19:05h

Počelo je drugo poluvrijeme na oba terena.

18:40h

Italija vodi golom Pesine.

"Azuri" igraju sjajno, iako im je i remi sa Velsom dovoljan za prvo mjesto.

Vođstvo Italije daje nadu Švajcarskoj.

Pogodak Pesine pogledajte ovdje.

Izmjena: 18:46h
18:30h

Nova šansa za Italiju protiv Velsa. Izblokiran je Kjeza.

18:26h

Švajcarci vode 2:0 protiv Turske.

Sada je strijelac Šaćiri, koji je majstorski pogodio u 26. minutu. Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 18:28h
18:25h

Beloti je bio u šansi, ali je u Rimu ostalo Italija - Vels 0:0.

Izmjena: 18:27h
18:07h

Švajcarska je povela protiv Turske - 1:0.

U Bakuu je pogodio Seferović u 6. minutu.

18:00h

Počeli su dueli grupe B: Italija - Vels, Švajcarska - Turska.

17:15h

Roberto Manćini je kombinovao sastav, da li će to pomoći Velsu da bude prva selekcija koja je postigla gol "azurima" na Olimpiku?