Po dva gola Ronalda i Benzeme: Tri penala i remi u Budimpešti

Francuska u osmini finala ide na Švajcarsku, Portugal na Belgiju

8501 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Francuske i Portugala remizirali su večeras (2:2) u derbiju grupne faze Evropskog šampionata.

Sjajn meč viđen je u okviru grupe F na "Puškaš areni" u Budimpešti - Portugal je poveo, Francuzi preokrenuli, a Portugalci na kraju ipak stigli do boda.

Prvi gol na meču postignut je u 31. minutu - Ugo Ljoris je udario Danila, sudija Lahoz pokazao na penal, a gol postigao Kristijano Ronaldo.

Bio je to prvi od tri penala na večerašnjoj utakmici - drugi na meču dosuđen je za Francuze u finišu prvog poluvremena nakon što je Nelson Semedo oborio Kilijana Mbapea. Siguran realizator bio je Karim Benzema, koji je nakon pet godina postigao gol u dresu reprezentacije.

Euro 2020

Prvo poluvrijeme završeno je 1:1, a nakon dva minuta igre u drugom Francuzi su poveli - Pol Pogba je sjajno pronašao Benzemu, koji je postigao drugi gol na večerašnjem meču i svjetskog prvaka doveo u vođstvo.

Ipak, do kraja meča dosuđen je još jedan, treći penal. Prvi put u istoriji na jednom meču na Evropskom prvenstvu dosuđena su tri penala. Ovog puta za Portugal, a drugi gol na meču postigao je Ronaldo.

Francuska u osmini finala ide na Švajcarsku, Portugal na Belgiju.