Spektakularan pogodak Kolumbije, preokret i gol Brazila u 100. minutu: "Karioke" u četvrtfinalu

Brazil sa prvog mjesta ide u nokaut fazu

2342 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Brazila savladali su Kolumbiju 2:1 u četvrtom kolu Kopa Amerike i sa prvog mjesta obezbijedili plasman u četvrtfinale.

U Riju je povela Kolumbija, sjajnim, spektakularnim pogotkom u desetom minutu - Huan Kvadrado je centrirao, a Luis Dijas fantastičnim makazicama zatresao mrežu Brazila.

Brazilci su napadali, Nejmar je u drugom poluvremenu sa tri metra pogodio stativu, a izjednačio je Bobi Firmino u 78. minutu nakon asistencije Renana Lodija. Uslijedila je gužva, Kolumbijci su tražili da se poništi pogodak, jer je lopta udarila arbitra Pitanu, ali njihove želje nisu uslišene.

Zbog tog protesta utakmica je produžena deset minuta, a u 100. minutu Kazemiro je nakon kornera Nejmara savladao Ospinu i Brazilcima donio tri boda.