EURO 2020: Italijani pregrmjeli Austrijance, Danska poletjela ka četvrtfinalu

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

23:36h

Izvještaj meča Italija - Austrija čitajte ovdje.

23:35h

Italija nije ponovila odlične partije iz grupne faze Eura, ali je nastavila put i pokazala da može da pobjeđuje i kada ne igra blistavo.

„Azurima” je trebalo 120 minuta da sruše Austriju i izazovu boljeg iz sjutrašnjeg derbija između Belgije i Portugala.

Italijani su bili previše rezervisani u ovom meču, u prvom poluvremenu je jedinu šansu imao Barela, a onda se maltene na opasnost pred golom rivala čekalo sve do produžetaka.

Tu su zablistali rezervisti - Kjeza, strijelac u 95, te Pesina, koji je pogodio 10 minuta kasnije.

Imala je Italija sve u tom trenutku, ali je onda dala šansu protivniku.

Austrijanci su promašili dvije šanse, a treću pretvorili u pogodak kada je Kalajdžić u 114. minutu zatresao mrežu glavom poslije kornera.

Bio je to prvi gol koji je primila Italija na ovom Euru, ali i od oktobra 2020.

23:33h

Kraj meča na "Vembliju", Italija je savladala Austriju 2:1 i plasirala se u četvrtfinale Eura.

23:26h

Austrija je smanjila na 2:1 golom Kalajdžića.

Pogodio je u 114. minutu i vratio nadu svom timu.

Gol pogledajte ovdje.

23:22h

Nova opasnost pred golom Italije, druga u drugom produžetku.

Šansu je imao Sabicer.

23:18h

Šansa za Austriju na startu drugog produžetka, ali Donaruma se nije dao.

23:14h

Kraj prvog produžetka - Italija vodi 2:0 i na 15 minuta je od plasmana u četvrtfinale.

23:13h

Sada je 2:0 u Londonu.

Italiji je dva gola prednosti donio Pesina, još jedan rezervista.

23:12h

Insinje je u 104. minutu bio blizu iz slobodnog udarca, ali Bahman čuva Austrijance.

23:03h

Italija vodi od 95. minuta i majstorije Federika Kjeze.

Sada je sve u rukama "azura".

22:57h

Počeo je prvi produžetak.

22:53h

Produžeci u Londonu - nakon 90 minuta nije bilo golova u duelu Italije i Austrije.

22:47h

Još pet minuta sudijske nadoknade.

22:41h

Još dvije izmjene u Italiji.

Izašli su Imobile i Berardi, u igri su Beloti i Kjeza.

22:38h

Italija je imala veliku šansu u 83. minutu - Berardi je probao akrobatski, ali je promašio sve.

22:33h

Još 15 minuta - nema golova na "Vembliju", sve miriše na produžetke.

22:25h

Manćini je napravio dvije izmjene - na terenu su Lokateli i Pesina umjesto Veratija i Barele.

22:22h

Poništen je gol Austriji. Arnautović je pogodio, ali iz ofsajda poslije asistencije Alabe.

22:09h

Alaba je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, šutirao je preko gola.