Bešiktaš osigurao prvo mjesto

Bešiktaš - Porto 1:1, Spartak Moskva - Maribor 1:1 u prvim mečevima 5. kola Lige šampiona
Bešiktaš, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.11.2017. 19:14h

Bešiktaša je osigurao prolaz u osminu finala sa prvog mjesta u grupi, nakon remija protiv Porta večeras u Istanbulu - 1:1.

Portugalci su poveli u 29. minutu, golom Felipea, a gol kojim je Bešiktaš i matematički osigurao nokaut fazu, domaćinu je donio Taliska, u 41.

Portu je za prolaz neophodna pobjeda nad otpisanim Monakom kod kuće u posljenjem kolu. Dovoljan je i bod, ako Lajpcig ne pobijedi Bešiktaš.

A veliku priliku propustio je Spartak iz Moskve, da ostane u realnoj trci za plasman u osminu finala.

Šampion Rusije je u drugom minutu sudijske nadoknade ostao bez pobjede kod kuće protiv Maribora - 1:1.

Poveo je domaćin u 82. minutu golom Brazilca Ze Luisa, izjednačio je Mesanović u 92, za totalni šok na "Otrkivenoj areni" u Moskvi.

Spartak je ostao treći u grupi C, sa šest bodova.