Fudbalski trans nakon stresa i straha: Danci razbili Vels za četvrtfinale

Danska je u Amsterdamu u prvoj utakmici osmine finala slavila protiv Velsa sa 4:0

13256 pregleda 1 komentar(a)
Kasper Dolberg je pokrenuo lavinu ka golu Velšana, Foto: Reuters

Danska je prvi četvrtfinalista Evropskog prvenstva u fudbalu!

Danci su na stadionu "Johan Krojf" u prvom meču osmine finala lepršavom i lijepom igrom razbili Vels - 4:0.

Kakva priča, prava bajka nakon svega kroz šta su Danci prošli - stresa i straha zbog Kristijana Eriksena, dva poraza od Finske i Belgije, neizvjesnosti zbog mogućnosti da takmičenja završe u grupi...

Junak pobjede za selekciju čiji su navijači preplavili Amsterdam je i ljubimac navijača Ajaksa, na čijem se stadionu igrala utakmica - Kasper Dolberg.

On je prije prelaska u Nicu četiri godine nosio dres "kopljanika", a sjajnim je udarcem sa skoro 20 metara nebranjivo pogodio suprotni lijevi ugao za 1:0 u 27. minutu.

Vels - Danska

Bio je to treći pogodak Danaca van kaznenog prostora i po tom su lideri dodadašnjeg dijela prvenstva.

I pored prednosti, Danci su bili bolja ekipa od Velsa, pa je Dolberg u 48. minutu iskoristio lošu reakciju Vilijamsa i sa sedam, osam metara pogodio za 2:0.

Nastavili su Danci sa napadima, odlično zatvarali prilaze i blokirali šuteve Velšana, koji su jedinu pravu priliku preko kapitena Gareta Bejla imali u 10. minutu.

U finišu su Danci postigli još dva gola i to nakon šansi Kornelijusa, pa stative Brajtvajta i promašaja Andersona u 86. minutu, pogodio je defanzivac Atalante Joakim Mele, a u šestom minutu nadoknade i špic Barselone Martin Brajtvajt je dao lijep pogodak Deniju Vordu.

Danci će u četvrtfianlu igrati protiv boljeg iz utakmice Holandija - Češka u Budimpešti.