EURO 2020: Švajcarska čudom do četvrtfinala, Zomer heroj, Mbape tragičar

Pratite dešavanja sa Evropskog prvenstva

85500 pregleda 25 reakcija 25 komentar(a)
Ažurirano: 29.06.2021. 00:01h
Završeno
23:53h

Sjutrašnji parovi osmine finala su Engleska - Njemačka (18 časova) i Švedska - Ukrajina (21).

kostur Euro
23:50h

Čudo u Bukureštu - Švajcarska je gubila od Francuske 3:1, ali je golovima Harisa Seferovića u 81. i Marija Gavranovića u 0. izborila produžetke-

Stiglo se do penal serije, u kojima je realizovano prvih devet šuteva. Tada je loptu uzeo Kilijan Mbape, a Jan Zomer postao heroj, odbranio šut i odveo Švajcarce u četvrtfinale na megdan Španiji.

23:44h

Jan Zomer je heroj Švajcarske - u petoj seriji je odbranio penal Kilijana Mbapea i odveo svoj tim u četvrtfinale Eura!

Izmjena: 23:50h
23:42h

U četvrtoj seriji je Igo Ljoris dodirnuo loptu nakon šuta Rubena Vargasa, ali nije bilo dovoljno da odbrani. Presnel Kimpembe je siguran, 4:4.

23:41h

Pogađaju i igrači dvije Borusije - Švajcarac Manuel Akanđi iz Dortmunda i Francuz Markus Tiram iz Monehengladbaha.

23:40h

I u drugoj seriji bez greški. Precizni su bili Fabijan Šer i Olivije Žiru.

23:38h

Kraj prve serije penala, pogodili su Mario Gavranović i Pol Pogba.

23:32h

Kraj produžetaka, penali će rješavati pitanje šestog učesnika četvrtfinala.

23:30h

Nova šansa za Francuze, i to u 119. minutu. Glavom je pokušao Olivije Žiru, ali Jan Zomer brani i to.

23:17h

Završen je prvi produžetak, rezultat je i dalje 3:3. Najbolju šansu je imao bek Francuske Benžamen Pavar, ali je Jan Zomer sjajno odbranio.

22:53h

Produžeci i u Bukureštu! Doduše, malo je nedostajalo da ih ne bude, jer je u posljednjim trenucima nadoknade Kingsli Koman pogodio prečku.

22:48h

Novi spektakl u osmini finala - rezervista Mario Gavranović je u 90. minutu izjednačio na 3:3.

To je napadač Dinama iz Zagreba, koji je učinio isto što i Hrvatska danas protiv Španije. Samo da ne prođe kao njegovi saigrači iz "modrih"...

22:39h

Opet Haris Seferović, opet glavom. Napadač Benfike je u 81. minutu smanjio na 3:2 nakon centaršuta Kevina Embabua i vratio nadu Švajcarskoj.

Gol pogledajte ovdje.

22:33h

Kao nekada u Juventusu, Pol Pogba je savršeno šutirao sa 25 metara i pogodio sam ćošak gola Jana Zomera za 3:1 u 75. minutu. Francuska leti ka četvrtfinalu i okršaju sa Španijom.

Pogledajte tu majstoriju ovdje.

22:15h

Za dva minuta se svašta izdešavalo u Bukureštu - u 55. je Igo Ljoris odbranio penal Rikardu Rodrigesu, koji se suđen nakon pregleda VAR-a, a onda jer Karim Benzema u 57. i 59. minutu pogodio za potpuni preokret.

Pogledajte odbranu Ljorisa ovdje.

Prvi gol Benzeme pogledajte ovdje, a drugi ovdje.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

Izmjena u sastavu Francuske - na terenu je Koman umjesto Lenglea.

21:48h

Poluvrijeme na "Nacionalnoj areni" u Bukureštu, Švajcarska i dalje vodi 1:0.

Iako je bila najveći autsajder od svih učesnika osmine finala, ekipa Velimira Petkovića je nadigrala Francusku u prvih 45 minuta i od 15. zasluženo vodi golom Harisa Seferovića.

Napadač Benfike, čiji su roditelji krajem 80-ih iz Sanskog Mosta preselili u Švajcarsku, sjajno je reagovao na centaršut Stivena Cubera, nadskočio Klemona Lenglea i pogodio tik uz stativu gola Iga Ljorisa.

Francuzi nisu imali nijednu izglednu šansu u 1. poluvremenu.

21:15h

Senzacionalno vođstvo Švajcarske - Haris Seferović je odlično skočio nakon centaršuta Stivena Cubera i u 15. minutu glavom savladao Iga Ljorisa.

21:12h

U prvih 10-ak minuta Francuska nije stvorila nijednu opasniju akciju, čak su Švajcarci preuzeli kontrolu.

20:37h

Meč u Kopenhagenu se tek završio, a uskoro počinje utakmica u Bukureštu, gdje se sastaju Francuska i Švajcarska.

Šampion svijeta je veliki favorit i trebalo bi da ide na megdan Španiji u četvrtfinalu.

Didije Dešan je promijenio formaciju, pa će zaigrati sa trojicom štopera.