Švajcarsko srce stopiralo prvaka svijeta

"Sajdžije" gubile 3:1, ali su golovima Harisa Seferovića u 81. i Marija Gavranovića u 90. minutu izborile produžetke. U penal ruletu heroj postao Jan Zomer, koji je odbranio šut Kilijana Mbapea u 5. seriji

9662 pregleda 5 komentar(a)
Slavlje fudbalera Švajcarske nakon odbrane Zomera, Foto: Reuters

Prvi favorit za titulu na Euru pakuje kofere, 24 sata pošto je to uradio i aktuelni prvak Portugal.

Ovo je, ipak, senzacija - Švajcarska je eliminisala Francusku, ide u četvrtfinale nakon čudesne utakmice u Bukureštu i pobjede nakon penala.

Francuzi su u 75. minutu vodili 3:1, djelovalo je i da imaju sve što im treba za prolaz, ali na ovom Euru je sve moguće.

„Trikolori” su prvo gubili na poluvremenu (gol Harisa Seferovića), a onda preživjeli penal u 55. minutu kada je Igo Ljoris zaustavio Rikarda Rodrigesa.

Potom je uslijedio nalet - Karim Benzema je prvo u 57. maestralno primio loptu na pas Kilijana Mbapea i zatresao mrežu, a onda i u 59. sproveo loptu u gol kada je Jan Zomer odbranio šut Antoana Grizmana. Švajcarska nije znala šta ju je snašlo, ali ostala je u igri.

Fudbalska reprezentacija Švajcarske

Seferović je u 81. vratio neizvjesnost, a onda je u sudijskoj nadoknadi šokantno pogodio i Mario Gavranović.

Otišlo se u produžetke, potom i u penal gdje je tragičar postao ponajbolji igrač današnjice - Kilijan Mbape.

As Pari Sen Žermena je jedini promašio sa 11 metara, tačnije odbranio mu je Zomer u petoj seriji.

I slavlje je moglo da počne, Švajcarci idu na okršaj sa Špancima 2. jula u Sankt Peterburgu.