EURO 2020: Ukrajina slavi u 121. minutu, Engleska vibrira zbog fudbala

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

23:54h

Izvještaj sa meča Ukrajina - Švedska pročitajte ovdje.

23:33h

Dramatičan kraj prve nokaut faze - Ukrajina je u četvrtfinalu.

Do prvog plasmana među osam najboljih u Evropi, Ukrajinci su došli golom rezerviste Dovbjuka u 121. minutu duela sa Švedskom.

Regularni dio meča završen je 1:1.

Ukrajina u četvrtfinalu igra sa Engleskom, koja je sa 2:0 savladala Njemačku.

23:30h

121. minut - Ukrajina vodi 2:1 i ide u četvrtfinale. Centaršut Zinčenka sa lijeve strane, a Artjom Dovbjuk glavom pogodio.

Gol pogledajte ovdje.

23:14h

Šveđani od 98. minuta imaju igrača manje, Danijelson je isključen zbog brutalnog faula nad Besedinom.

Izmjena: 23:29h
22:49h

Kraj regularnog toka (1:1) - Švedska i Ukrajina idu u produžetke

22:24h

Stativa, pa prečka - Emil Forsberg zaista nema sreće...

Kako je napadač Lajpciga uzdrmao prečku, pogledajte ovdje.

22:17h

Engleska je u transu nakon pobjede nad Njemačkom, neke reakcije pročitajte ovdje.

Izmjena: 22:32h
22:16h

Uzbuđenja u Glazgovu, po jedna stativa na obje strane - Sidorčuka za Ukrajince, Forsberga za Šveđane.

Forsberg pogađa stativu
Forsberg pogađa stativufoto: Reuters
21:58h

Švedska je izjednačila - Forsberg je opalio iz daljine, lopta je zakačila ukrajinskog defanzivca i prevarila golmana Buščana.

Izjednačujući gol Šveđana pogledajte ovdje.

21:33h

Ukrajinci lete na krilima Zinčenka i Jarmolenka, Šveđani su neočekivano pasivni, nokautirani nakon gola...

21:31h

Nakon velike pobjede nad Njemačkom i plasmana u četvrtfinale, slavlje na ulicama Londona i ostalih engleskih gradova još traje.

Navijači Engleske
21:29h

Gol Zinčenka za vođstvo Ukrajinaca pogledajte ovdje.

21:28h

Šveđani su imali veliku šansu preko Isaka, ali je u Glazovu povela Ukrajina - Oleksandr Zinčenko odapeo je po lopti u 27. minutu i "probio" Olsena.

Zinčenko slavi gol
Zinčenko slavi golfoto: Reuters
Izmjena: 22:21h
21:01h

Počeo je duel na "Hempden parku" - ko će biti posljednji četvrtfinalista, Švedska ili Ukrajina?

20:31h

Poznati su sastavi Švedske i Ukrajine:

Švedska: Olsen - Lustig, Lindelof, Danijelson, Augustinson - Larson, Olson, Ekdal, Forsberg - Kuluševski, Isak.

Ukrajina: Buščan - Karavaev, Zabarni, Matvijenko, Krivcov - Stepanenko, Sidorčuk, Zinčenko - Jarmolenko, Jaremčuk, Šaparenko

19:48h

Završen je meč - Engleska je savladala Njemačku i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

"Albion" je slavio 2:0, golove su postgili Rahim Sterling i Hari Kejn, a sjajnu partiju imao je Džek Griliš, koji je sredinom drugog dijela ušao u igru.

Na drugoj strani najbolju šansu imao je Tomas Miler u 81. minutu, ali je bio neprecizan. Šansu u drugom dijelu imao je i Haverc, ali je Pikfrod sjajno reagovao.

Bio je ovo posljednji meč Joakima Leva na klupi nacionalnog tima.

Velika pobjeda Engleske, a selektor Garet Sautgejt, tragičar u penal seriji u polufinalu protiv Njemačke 1996. sada može da odahne.

Englezi u četvrtfinalu igraju sa pobjednikom meča Švedska - Ukrajina.

Euro 2020
Izmjena: 20:19h
19:42h

86. minut - vodi Engleska 2:0, konačno je pogodio Hari Kejn. Prvi pogodak napadača Engleske na ovogodišnjem šampionatu.

Gnabri je izgubio loptu, povukao je Šo, dodao do Griliša, koji je asistirao Kejnu.

Finiš utakmice na "Vembliju".

Pogledajte gol ovdje.

19:39h

81. minut - veliku šansu propustio je Tomas Miler. Sterling je izgubio loptu, igrač Bajerna krenuo u kontru, izašao sam ispred Pikforda, šutirao, ali je lopta prošla pored gola.

Milerovu šansu pogledajte ovdje.

19:32h

75. minut - Rahim Sterling, treći gol na šampionatu. Asistent Džek Griliš, odlična akcija Engleske.

Engleska vodi protiv Njemačke 1:0.