LIVE BLOG EURO 2020: Englezi razbili Ukrajince za prvo polufinale EP nakon četvrt vijeka

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Hari Kejn je doveo Engleze u vođstvo, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.07.2021. 23:14h
Liveblog
23:12h

Hari Kejn je postigao dva gola - ukupno tri na EP i u dobroj formi dočekuje završnicu EP.

Protiv Ukrajine je proglašen za igrača meča.

Hari Kejn
23:11h

Englezi su u polufinalu Eura prvi put nakon 25 godina, u srijedu će protiv Danske igrati za prvo finala EP ikada. Izvještaj sa utakmice protiv Ukrajine pogledajte ovdje.

23:07h

Englezi su nadigrali Ukrajince i bili su bolji u svim parametrima.

Ukrajina - Engleska, Euro 2020.
22:51h

Kraj utakmice u Rimu - Engleska je slavila 4:0 i izborila polufinale, u kojem će se u srijedu 7. jula sastati sa Danskom.

22:51h
22:22h

Rapsodija Engleza - 4:0 protiv Ukrajije u Rimu, drugi gol koji su Ukrajinci primili iz prekida.

Pogodio je glavom rezervista Džordan Henderson, pogledajte ovdje.

22:10h

Treći gol za Engleze, druga asistencija Luka Šoa, drugi gol Harija Kejna.

Pogledajte ovdje.

22:08h

Engleska vodi 2:0. Čim je počeo nastavak, pogodio je Hari Megvajer glavom, na centaršut Luka Šoa.

Gol pogledajte ovdje.

22:08h
21:53h

Poluvrijeme u Rimu - 1:0 za Engleze.

Albion goropadan na startu, poveo je golom Kejna u 4. minutu, a onda sterilan u nastavku.

Nisu Ukrajinci stvorili neku veliku šansu, ali prijete Pikfordu...

21:35h

Pola sate igre na "Olimpiku", i dalje je 1:0 za Engleze koji, barem je takav utisak, kontrolišu igru - opasan pokušaj sa distance imao je Deklan Rajs.

21:08h

Gol kojim je Engleska povela protiv Ukrajine u Rimu pogledajte ovdje.

21:05h

Engleska vodi 1:0, tek je 4. minut!

Hari Kejn, na asistenciju Sterlinga, izašao je sam na Bušćana i postigao drugi gol na Euru.

21:03h

Počeo je duel na "Olimpiku", traži se posljednja karta za Vembli i polufinale - Engleska ili Ukrajina?

Olimpiko, Euro 2020, Engleska - Ukrajina
Izmjena: 21:54h
20:54h

Na tribinama "Olimpika" u Rimu ima engleskih navijača, uprkos tome što su italijanske vlasti zabranile putnicima sa Ostrva da uđu na stadionu bez petodnevnog karantina.

Navijači Engleske
20:12h

Poznata su oba startna sastava na Olimpiku.

20:09h

Džejdon Sančo, novi igrač Mančester junajteda, debituje na EURO 2020. Selektor Garet Sautgejt mu je dao šasnu da uz Rahima Sterlinga bude podrška Hariju kejnu u napadu.

20:08h

Izvještaj sa meča Češka - Danska pročitajte ovdje.

19:56h

Danska je u polufinalu, pošto je na Olimpijskom stadionu u Bakuu slavila protiv Češke - 2:1.

Dinamična i uzbudljiva utakmica, u prvom poluvremenu je bila u znaku Danaca, koji su golovima Dilejnija (5) i Dolberga (42), imali dva gola prednosti.

Patrik Šik je pogodio u 49. minutu, preuzeo vrh liste strijelaca - po pet on i Kristijano Ronaldo, ali je Danska zasluženo prošla u treće polufinale u istoriji - 1992. je osvojila i ttulu prvaka Evrope.

I osvetila se Češkoj za eliminaciju u četvrtfinalu EP 2004, kada je bilo 3:0.

Dansak u polufinalu na "Vembliju" čeka boljeg iz utakmice Engleska - Ukrajina u Rimu večeras od 21 sat.