EURO 2020: Italija u finalu, Donaruma heroj, Morata tragičar

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

63565 pregleda 35 reakcija 35 komentar(a)
Ažurirano: 06.07.2021. 23:46h
Liveblog
23:41h

Italija je nakon boljeg izvođenja penala slavila 4:2, savladala Španiju i plasirala se u finale Evropskog prvenstva.

Meč je nakon 120 minuta završen 1:1.

Italija je povela golom Federika Kjeze u 60, izjednačio je Alvaro Morata u 80. minutu.

Upravo je Morata tragičar, pošto mu je u u četvrtoj penal seriji udarac odbranio Đanluiđi Donaruma.

Prije Morate promašio je Dani Olmo, dok je na drugoj strani neprecizan bio Manuel Lokateli.

Nakon devet godina Italija je u finalu Evropskog prvenstva, četvrti put u istoriji.

23:40h

Pogodo je Žoržinjo, Italija je u finalu Evropskog prvenstva.

23:35h

Pogodio je Andrea Beloti, Italija vodi 1:0 u penal seriji.

23:34h

Promašio je i Dani Olmo. Lopta je otišla preko gola.

23:32h

Prvi penal šutirao je Manuel Lokateli i promašio! Brani Unai SImon!

23:30h

Španija je na prvenstima Evrope u penal seriji slavila na četiri od pet puta, dok su Italijani kao pobjednici izlazili dva puta.

23:28h

Završen je i drugi produžetak. Slijede penali.

23:15h

Počeo je drugi produžetak. Kjeza je zbog povrede izašao iz igre. Zamijenio ga je Federiko Bernardeski.

23:10h

Kraj prvog produžetka, nema promjene rezultata. Španci su u ovih 15 minuta bili opasniji.

22:57h

Alvaro Morata je drugi fudbaler, koji je na makar dva prvenstva Evrope postizao minimum po tri gola. Po tri gola postigao je na ovom i Euru 2016. godine.

Prije Morate, do ovog dostignuća stigao je još samo Kristijano Ronaldo, koji je na tri prvenstva postizao po minimum tri gola.

22:55h

Počeo je prvi produžetak.

22:49h

Završen je regularni dio meča. Italija - Španija 1:1. Slijede produžeci.

22:44h

Alvaro Morata je od večeras najefikasniji Španac na evropskim prvenstvima. Večerašnji pogodak je njegov šesti na kontinentalnim smotrama. Prestigao je Fernanda Toresa, koji ima pet pogodaka. Morata je jedini Španac, koji je i za klub i za reprezentaciju postigao gol na "Vembliju".

22:36h

80. minut - Španija je odgovorila i izjednačila. Strijelac Alvaro Morata, nakon asistencije Olma.

22:25h

Italija je postala druga selekcija u istoriji evropskih prvenstava, koja u svojim redovima ima pet igrača, koji su postigli minimum po dva gola na jednom šampionatu. To su Kjeza, Lokateli, Imobile, Pesina i Insinje.

Prije Italije jedina selekcija sa pet igrača, koji su na jednom prvenstvu postigli minimum po dva gola je Francuska 2000. godine.