Istorija na "Vembliju" - Engleska prvi put u finalu Evropskog prvenstva

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

52995 pregleda 21 reakcija 21 komentar(a)
Ažurirano: 08.07.2021. 00:01h
Liveblog
23:35h

Fudbalska reprezentacija Engleske prvi put u istoriji plasirala se u finale Evropskog prvenstva - Albion je večeras u polufinalu nakon produžetaka savladao Dansku 2:1.

Meč je u regularnom toku završen 1:1, a prvi su poveli Danci, kada je Mikel Damsgard sa oko 30 metara pogodio iz slobodnog udarca i postigao jedan od najljepših golova na šampionatu.

Devet minuta kasnije Engleska je izjednačila - Hari Kejn je proigrao Bukaja Saku, koji je želio da asistira Rahimu Sterlingu, ali je loptu zakačio Simon Kjer i postigao autogol.

U regularnom dijelu više nije bilo pogodaka, pa su pobjednika odlučili produžeci - u 104. minutu Sterling je, čini se prilično lako, pao u šesnaestercu, arbitar Makeli nakon konsultacija sa VAR-om pokazao na penal, a loptu uzeo Hari Kejn. Napadač Totenhema je šutirao i promašio penal, ali je potom natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu.

Engleska će u nedelju u finalu igrati sa Italijom.

Izmjena: 23:38h
23:28h

Zaprijetili su Danci, pokušao je Brajtvajt, ali je Pikford odbranio.

23:19h

Počeo je drugi produžetak.

23:16h

Kraj prvog produžetka, Engleska vodi 2:1.

23:11h

104. minut - Vodi Engleska 2:1, strijelac Hari Kejn. Sterling je izborio penal, Kejn je pucao, Šmajehl odbranio, ali napadač Totenhema naletio je na odbijenu loptu i zatresao mrežu.

Slavlje na "Vembliju", finiš prvog produžetka!

Gol pogledajte ovdje.

23:05h

Pokušali su Kejn, pa Griliš, ali Šmajhel siguran.

22:57h

Počeo je prvi produžetak.

22:50h

Kraj regularnog dijela. Slijede produžeci

22:24h

Umjesto Sake u igru ulazi Džek Griliš.

Hjulmand je umjesto Dolberga, Strigera i Damsgarda uveo Vasa, Poulsena i Norgarda.

22:10h

55. minut - sjajna intervencija Šmajhela. Centrirao je Maunt, Megvajer glavom šutirao, a golman Danske sjajnom odbranom spriječio gol.

22:06h

Prvi žuti karton na meču dobija Megvajer, nakon što je udario Kjera.

22:00h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:45h

Završeno je prvo poluvrijeme - Engleska - Danska 1:1.

Danska je povela u 30. minutu sjajnim golom Mikela Damsgarda iz slobodnog udarca.

Engleska je izjednačila devet minuta kasnije, a autogol je postigao kapiten Danske, Simon Kjer.

21:44h

Gol Mikela Damsgarda je prvi pogodak na Evropskom prvenstvu, postignut iz slobodnog udarca.

21:39h

39. minut - Engleska je izjednačila, autogol Simona Kjera. Kejn je proigrao Saku, koji je pokušao da asistira Sterlingu, ali je štoper Danske postigao autogol.

21:29h

30. minut - Danska vodi 1:0 sjajan gol Mikela Damsgarda iz slobodnog udarca sa oko 30 metara. Prvi gol, koji su Englezi primili na turniru.

"Vembli" je u šoku.

21:25h

Golman Engleske, Džordan Pikford upravo je oborio rekord, koji je 1966. postavio legendarni čuvar mreže Albiona. Gordon Benks, koji nije primio gol 720 minuta.

21:24h

25. minut - pokušao je Damsgard, ali je lopta otišla pored gola.

21:15h

15. minut - pokušali su Hojbjerg i Damsgard. Nema promjene rezultata.

21:12h

13. minut prvi šut Engleske u okvir gola. Pokušao je Sterling, ali je Šmajhel lagano odbranio.