Italija je prvak Evrope, Engleska šokirana na Vembliju

79578 pregleda 630 reakcija 68 komentar(a)
Ažurirano: 12.07.2021. 00:02h
Završeno
23:55h

Italija je prvak Evrope - "azuri" su slavili protiv Engleske 3:2 nakon penal ruleta.

Poslije 90 i 120 minuta bilo je 1:1.

Heroj je Điđo Donaruma, koji je odbranio dva penala, Rašford je pogodio stativu, a pored njega tragičari Engleske bili su mladići Sančo i Saka.

Veliku odgovornost za poraz Engleske snosi i selektor Sautgejt, koji je Sanča i Rašforda uveo da bi izveli penale, iako se njegov tim napadački mučio u većem dijelu meča, što je Saka, najmlađi reprezentativac, izvodio posljednji penal...

Italijani zasluženo slave drugu titulu prvaka Evrope, prvu od 1968. godine, jer su imali odličan turnir, bili bolji u finalu, a sreća ih je pratila tokom cijelog puta do pehara - i večeras, i protiv Španije u polufinalu, koju su, takođe, dobili penalima.

stat
Izmjena: 00:02h
23:54h

3:2 - Italija je prvak Evrope. Donaruma je odbranio šut Sake.

23:53h

3:2 Italija - meč loptu je imao Žoržinjo, sjajna odbrana Pikforda.

23:52h

3:2 Italija - Donaruma je odbranio udarac Sanča.

23:52h

3:2 Italija - Bernardeski po sredini gola.

23:50h

2:2 Rašford je pogodio stativu. Po jedan promašaj iz tri šuta.

23:50h

2:2 Bonući je pogodio, Pikford je bio blizu.

Kraj. Engleska - Italija 1:1.

Engleska je povela u 2. minutu golom Luka Šoa, izjednačio je Leonardo Bonući u 67.

Penali odlučuju šampiona.

23:36h

Sančo i Rašford na terenu - 119. minut. Kasno...

Izlaze Henderson i Voker.

Ovo su izmjene zbog penala...

23:35h

Još jedna promjena u Italiji - Florenci umjesto Emersona.

23:31h

Grub start Žoržinja nad Grilišom, dobio je žuti karton... Mogao je i crveni...

23:29h

Pritisak Engleske u ovim momentima...

23:25h

Bernadeski je snažno šutirao uz slobodnog udarca, Pikford bio nesiguran, ali je stigao da uhvati loptu iz drugog pokušaja.

23:16h

103. minut - šansa za Italiju. Emerson je prevario Vokera, oštro ubacio u peterac, Bernadeski nije zahvatio loptu, a Pikford hrabro ušao u duel...