Sutjeska zadržala prednost, Budućnost goleadom upotpunila jubilej "varvara"

Lider je na svom terenu porazio Grbalj, i zadržao 11 bodova prednosti u odnosu na Budućnost, koja je goleadom protiv Dečića uveličala proslavu jubileja "varvara" - tri decenije postojanja. Slavili su i Mladost i Kom...
Sutjeska, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 18.11.2017. 18:03h

Prvo tri gola i tri minimalne pobjede, u prva četiri meča današnjeg programa, a onda je 15. kolo Telekom Prve lige zaokruženo ubjedljivom pobjedom Budućnosti protiv Dečića, na meču na kojem se viđeno pet golova.

Lider Sutjeska je sačuvala prednost od 11 bodova u odnosu na Budućnost, a do sedme uzastopne, ukupno 12. pobjede u prvenstvu došla u Nikšiću protiv Grblja sa 1:0. Pobjedonosni gol postigao je Igor Ivanović u 23. minutu.

Budućnost je odgovorila pokerom golova protiv Dečića, koji je, čak, poveo pod Goricom, golom Radivoja Golubovića u 7. minutu.

Izjednačio je Luka Mirković u 10, a preokret je donio Miljan Vlaisavljević u 40. minutu. Pitanje pobjednika riješio je Milivoje Raičević u 76, a konačan rezultat postavio je Darko Nikač u 78. minutu.

"Plavi" su, tako, na najbolji način upotpunili lijepo veče na svom stadionu, na kojem su njihove najvjernije pristalice, „varvari”, proslavili tri decenije postojanja.

Mladost je u Danilovgradu savladala Iskru 1:0 i prekinula seriju od pet utakmica bez pobjede. Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf Mladosti, postigao je Stefan Bukorac u 9. minutu.

Minimalnu pobjedu upisao je i Kom Eurozoks, koji je u podgoričkom naselju Zlatica savladao pljevaljski Rudar 1:0. Pitanje pobjednika riješio je Velizar Janketić u 58. Minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Zete i Petrovca, koji su u Golubovcima igrali 0:0.

Ivanović i Krstović na čelu liste strijelaca

Napadač Zete, Nikola Krstović i Igor Ivanović iz Sutjeske sa po sedam postignutih golova dijele prvo mjesto na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje, poslije 15. kola, ima igrač Sutjeske Božo Marković, dok su golgeter Budućnosti, Alen Melunović i Ivan Vuković iz Grblja, postigli su po pet pogodaka.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Mrdak (Rudar), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.