Kraj za Podgoricu: Ivezić nije mogao baš sve da odbrani u Elbasanu

Ljači slavio 3:0 nakon produžetaka i eliminisao crnogorskog predstavnika

12910 pregleda 19 komentar(a)

Podgorica je istorijsku sezonu u Evropi završila u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tim iz Lješkopolja je ispao od Ljačija nakon 120 minuta velike borbe u Elbasanu - albanski tim je poslije produžetaka slavio 3:0.

Podgorica je branila pobjedu od 1:0 sa DG arene (tada je iz penala trijumf donio Jovan Vujović), a najzaslužniji što je dugo bila u igri u revanšu je golman Nikola Ivezić.

Mladi čuvar mreže, koji je u prvom susretu odbranio penal u 94. minutu, večeras je činio čuda na golu, zaustavio makar pet zicera domaćina i učinio da ekipa Dejana Roganovića vjeruje da može do plasmana u drugu rundu.

Ljači - Podgorica

Ipak, tri lopte su pronašle put do mreže, nije Ivezić mogao baš sve da dohvati - prvo se upisao Ardit Deliu u 60. minutu na asistenciju bivšeg napadača Budućnosti Dejana Zarubice, a onda i Redži Luškja u trećem minutu prvog produžetka.

Kada je bilo jasno da je Podgorica ostala bez daha pogodio je i Fatmir Prengaj u 114.

Najbolju šansu za Podgoricu je na samom startu meča imao Admir Adrović.

Ljači će u narednoj rundi kvalifikacija igrati protiv rumunske Univerzitaee iz Krajove.

LJAČI - PODGORICA 3:0 - nakon produžetaka (0:0)

Elbasan - „Elbasan arena”. Sudija: Jaroslav Kozik (Ukrajina). Strijelci: Adrijan Deliju u 60, Luškja 93, Prengaj 114. minutu. Žuti kartoni: Šehu, Roganović (Ljači), Adrović, Vujović, Đajić (Podgorica).

Ljači: Šeri - Roganović, Maljota, Ignjatović, Velija - Luškja (117. Ziko), Šehu (111. Prengaj), Ad. Deliju (117. Ab. Deliju) - Zarubica (91. Zulfiji), Giundio, Mazrekaj (97. Kato).

Podgorica: Ivezić - Vukčević, Đajić (76. Cicmil), Čelebić, Suzuki - Boljević, Vujović (99. Krivokapić), Jovanović (46. Ž. Popović) - Maraš (63. Muharemović), Adrović, Sentoku (72. Bojović).