Zvezda poražena u Kazahstanu, presudio joj Partizanovac, Kosović se povrijedio

Crnogorski reprezentativac Nebojša Kosović morao je iz igre već u 12. minutu, zbog povrede zadnje lože u dresu Kairata, no njegovi saigrači srušili su Zvezdu (2:1)

5031 pregleda 3 komentar(a)
Kosović je izišao u 12. minutu, Foto: Kairat

Crvena zvezda je poražena u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona na gostovanju Kairatu u Almatiju - 2:1.

Utakimca nije dobro počela za domaću ekipu Kairata, pošto je crnogorski reprezentativac Nebojša Kosović morao iz igre već u 12. minutu, zbog povrede zadnje lože. Ipak, Gambijac Kante je u 24. minutu dao gol za vođstvo.

Zvezda je u 57. nesmotrenim karambolom domaćih igrača, koji je autogolom završio Dino Mikanović, došla do izjednačenja - 1:1.

Ipak, Kamerunac Miki Banjak, koji je nekad nosio dres Partizana, je u 79. minutu sjajno izbjegao ofsajd i zakucao loptu za 2:1.

Katai je u finišu imao šansu za Zvezdu, koja nade mora polagati u revanšu u Beogradu za sedam dana.