Blamaža Hajduka, primio četiri gola u Kazahstanu

Kazahstanske ekipe priredile dvije velike senzacije, eliminisali i Steauu. Strah za Aris

9084 pregleda 6 komentar(a)
Najveća blamaža Hajduka, Foto: Sports.ru

Hajduk je doživio jedan od najjačih šamara u istoriji kluba - "bili" su poraženi u Kazahstanu od Tobola i eliminisani su iz LIge konferencija.

Iz Splita je Hajduk krenuo sa zalihom od dva gola, ali je Tobol vodio 3:0, goovima Dušana Jovančića 56. i potom Sergejeva dva do 67. minuta.

Krovinović je u 70. promašio penal a u sudijskoj nadoknadi Sahiti je utakmicu odveo u produžetke i donio nadu Splićanima.

U 118. minutu nestala je golom Tagibergena. Splićani su puno nade polagali u ovu sezonu, sa klupe ih vodi Šveđanin Jens Gustafson.

Tobol nije jedina ekipa iz Kazahstana koja je priredila senzaciju, pošto je Šahtjor Karagandi dobio penalima Steauu. I Astana se ima čemu nadati protiv Arisa u Solunu, pošto ima dva gola prednosti

U polufinale kvalifikacija za Ligu konferencija iz regiona su se danas plasirali Čukarički i Domžale, dok je Olimpija protiv Birkirkare na Malti dobila penalima..