Šerif se raspištoljio u Beogradu, Zvezda sa 1:1 ide u Moldaviju

Beograđani nisu opravdali ulogu favorita na putu ka plej-ofu Lige šampiona i projektovanom Ex-Yu klasiku sa zagrebačkim Dinamom.

7742 pregleda 12 komentar(a)

Crvena zvezda i Šerif igrali su 1:1 u Beogradu u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a mladi crnogorski reprezentativac Nikola Krstović proveo je posljednjih pola sata na terenu.

Nepovoljan je to rezultat za tim Dejana Stankovića pred revanš u Tiraspolju, ali je i sve otvoreno, s obzirom na to da više ne važi pravilo gola u gostima, pa je i 0:0 dovoljno za produžetke.

Zvezda, u svakom slučaju, nije opravdala ulogu favorita, a najveći dio krivice snosi vezista iz Gabona Kejlor Kanga, koji je u 62, minutu bespotrebno dobio drugi žuti karton i "osudio" svoje saigrače da do kraja igraju sa desetoricom, taman kada su napravili pritisak.

Moldavci su poveli u 32. minutu golom Franka Kastanede iz slobodnog udarca.

Izjednačenje domaćinu donio je Francuz Dioni u prvom minutu dodatka prvog poluvremena.

Revanš je narednog utorka u Moldaviji, a pobjedik ovog dvomeča ide na boljeg iz duela Dinamo Zagreb - Legija Varšava. Prvi meč je sjutra na Maksimiru.

Monako, koji je pobijedio Spartu u Pragu sa 2:1, PSV koji je na "Filips areni" tukao Mitjiland 3:1, kao i Šahthor, koji je preokrenuo u Genku (2:1) blizu su prolaska u plej-of fazu Lige šampiona.