Dinamo kao Zvezda: U gostima traži put do ex-Yu klasika

Dinamo Zagreb - Legija Varšava 1:1 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za LŠ. Revanš je naredne srijede u Varšavi

8346 pregleda 2 komentar(a)

Ex-Yu klasik, mogući sudar Crvene zvezde i zagrebačkog Dinama u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu šampiona nakon prvih mečeva 3. kola izgleda dalji neko što je bio neposredno uoči žrijeba.

"Modri" su, naime, baš kao i "crveno-bijeli" sinoć protiv Šerifa, igrali samo 1:1 kod kuće protiv Legije iz Varšave.

Dinamo i Zvezda će zato naredne sedmice u Moldaviji, odnosno Poljskoj, tražiti put do međusobnog sudara, prvog nakon tačno 30 godina, a pri tome ih očekuju izuzetno teški revanši.

Dinamo je vodio protiv Legije, prvoklasnim golom glavom hrvatskog reprezentativca Bruna Petkovića u 60. minutu.

Izjednačenje Legiji donio je Albanac Ernes Muci u 82. minutu. On je samo sedam minuta ranije ušao u igru.

Blizu plasmana u plej-of rundu nakon večerašnjih mečeva su i Benfika i mađarski Ferencvaroš.

Benfika je Moskvi bila bolja od Spartaka - 2:0.

Rafa Silva je u 51. minutu, nakon dugačke akcije, načeo Ruse.

Žilberto je u 74. postavio konačnih 0:2.

Ferencvaroš, pomalo iznenađujuće, istim rezultatom (2:0) tukao u Budimpešti prašku Slaviju, redovnu učesnicu grupne faze evropskih takmičenja posljednjih godina.

Česi su sami sebi dali gol za vođstvo Mađara u 44. minutu - Kačaraba je vratio lopti golmanu Kolaru, kome je lopta prešla preko noge i odskakutala u mrežu.

Na 2:0, iz penala, povisio je Karatin u 5. minutu nastavka.