Lester kaznio kiks odbrane Sitija: "Lisice" trofejom otvorile sezonu

Iheanačo pogodio iz penala u 88. minutu

6633 pregleda 1 komentar(a)

Narednog vikenda kreće engleska Premijer liga, a uvod u sezonu obećava uzbuđenja.

Lester, aktuelni osvajač FA kupa, podigao je još jedan pehar nakon što je na "Vembliju" u meču Komjuniti šilda bio bolji od prvaka Engleske Mančester sitija.

"Lisice" su slavile rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je bivši fudbaler "građana" - Keleči Iheanačo.

On je prvo u 87. minutu ukrao loptu Nejtanu Akeu, natjerao ga da skrivi penal, a onda u 88. i pogodio sa bijele tačke.

U duelu kombinovanih sastava je Siti imao nekoliko šansi i u prvom i u drugom poluvremenu, Lester je prijetio preko Džejmija Vardija i Jurija Tilemansa, ali je dugo mirisao na nulu, izgledalo da je da se ide u penale.

Onda je niotkuda Ake dozvolio Iheanaču da ga nadmudri i kazna je bila surova...

Za Siti je od 65. minuta na terenu bio i novajlija Džek Griliš, koji je u četvrtak stigao iz Aston Vile u transferu vrijednom 100 miliona funti.