Ništa od jugoslovenskog klasika: Dinamo prošao, Zvezda stala u Moldaviji

"Crveno-bijeli" će se za plasman u Ligu Evrope boriti sa rumunskim Klužom

17428 pregleda 27 reakcija 27 komentar(a)

Od toliko najavljivanog okršaja Crvene zvezde i zagrebačkog Dinama neće biti ništa, nakon što je beogradski tim eliminisan u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

"Crveno-bijele" je izbacio moldavski Šerif - nakon 1:1 na stadionu "Rajko Mitić", u Tiraspolju je slavio 1:0.

Jedini pogodak postigao je kolumbijski defanzivac Danilo Arboleda u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Zvezda je u nastavku najbolju šansu imala preko Mirka Ivanića, a Šerif je nakon kontranapada bio blizu drugog gola.

Mladi crnogorski reprezentativac Nikola Krstović je bio na terenu u drugom poluvremenu u redovima srpskog šampiona.

Dinamo je opravdao ulogu favorita u Varšavi i trijumfovao u duelu sa Legijom (1:0), pa će mu Šerif biti rival u posljednjoj kvalifikacionoj rundi za plasman u evropsku elitu.

Nakon što nije bilo pobjednika u prvom meču u Zagrebu (1:1), večeras je presudio Bartol Franjić, strijelac u 20. minutu.