Sjajan početak nove ere: Barsa moćna i bez Mesija, Brajtvajt srušio Sosijedad

U prvom nastupu bez svog najboljeg igrača u istoriji „blaugrana” je pokazala kvalitet i na startu Primere lakše nego ikad posljednjih godina savladala Real Sosijedad (4:2)

11905 pregleda 1 komentar(a)

Na dan kada je objavljeno da Lionel Mesi odlazi, mnogi navijači Barselone su se osjećali kao da je došao smak svijeta.

Ali, nova era je počela sjajno - u prvom nastupu bez svog najboljeg igrača u istoriji „blaugrana” je savladala Real Sosijedad 4:2.

Memfis Depaj je odmah pokazao da će biti veliko pojačanje, jer je driblingom u 4. minutu izmamio ovacije na „Kamp nouu”, a u 19. asistirao Đeraru Pikeu za vođstvo.

Tada je na scenu stupio Martin Brajtvajt - danski napadač, za koga se ovog ljeta pominjalo da sigurno ide, pogodio je u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena, a onda odbijenu loptu zakucao u mrežu u 59. minutu.

Gosti su u finišu zaprijetili i pogotkom Đulena Lobetea u 82. i sjajnim golom Mikela Ojarsabala iz slobodnog udarca u 85. minutu smanjili na 3:2.

Sve dileme je, ipak, otklonio rezervista Serđi Roberto u 91. minutu.