Levandovski dva puta, Miler jednom: Bajernu trofej Superkupa Njemačke

Bavarci savladali Borusiju Dortmund - 3:1

8014 pregleda 3 komentar(a)
Slavlje fudbalera Bajerna, Foto: Reuters

U Njemačkoj ništa novo - fudbaleri Bajerna nastavljaju dominaciju, a večeras su osvojili prvi trofej ove sezone.

Bavarci su u meču Superkupa Njemačke savladali Borusiju Dortmund 3:1 na "Signal Iduna parku" i poslali poruku da su i ove sezone daleko ispred konkurencije.

Priv pogodak na meču viđen je u 41. minutu - Serž Gnabri je centrirao, a Robert Levandovski glavom sa desetak metara savladao Gregora Kobela.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Kobel je još jednom morao da vadi loptu iz mreže. Strijelac je bio Tomas Miler, a ovog puta Levandovski je bio asistent.

Na 2:1 smanjio je Marko Rojs u 64. minutu sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u 74. minutu nakon velike greške fudbalera "milionera" Manuela Akandžija. Poljak je večeras postigao gol na 14. takmičarskoj utakmici zaredom u dresu Bajerna. Rekord u njemačkom fudbalu drži Gerd Miler koji je u sezoni 1969/1970. tresao mrežu na 16 vezanih mečeva.

Prije meča održan je minut ćutanja u znak sjećanja na legendu Bajerna i evropskog fudbala, Gerda Milera, koji je u nedjelju preminuo u 76. godini.