Šerif se raspištoljio i protiv "modrih": Debakl Dinama u Moldaviji

Šahtjor bolji od Monaka, Salcburg slavio protiv Brondbija

9028 pregleda 6 komentar(a)
Fudbaleri Dinama (arhiva), Foto: Reuters

Fudbaleri Šerifa eliminisali su Crvenu zvezdu u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a nakon večerašnjeg meča na dobrom putu su da eliminišu i ekipu Dinama i zaigraju u grupnoj fazi ovog takmičenja.

Šerif je u Moldaviji u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona savladao hrvatskog šampiona - 3:0.

Ekipa iz Tiraspolja povela je u 45. minutu kada je Adama Traore na asistenciju Kristijana postigao pogodak.

Na 2:0 povisio je Dimitrios Kolovos maestralnim udarcem u 54. minutu, a konačan rezultat postavio Traore deset minuta prije kraja drugim golom na meču.

Minimalnu pobjedu u gostima nad Monakom ostvario je Šahtjor, a gol odluke postigao je Pedrinjo u 19. minutu.

Duel Salcburga i Brondbija završen je 2:1 u korist austrijske ekipe. Gosti su poveli nakon četiri minuta igre preko Mikaela Urea, izjednačio je Karim Adejemi u 57. minutu, a preokret potpisao Brenden Aronson u 90. minutu.

Revanš mečevi na programu su naredne sedmice.