"Vučica" je putovala u Tursku, na prvi meč protiv Trabzonspora u plej-ofu Lige konferencija, i slavila je sa 2:1. Totenhem izgubio od Pasoš Fereire

6054 pregleda 0 komentar(a)
Heroj Rome: Eldor Šomurodov, Foto: Gazzetta dello sport

Žoze Murinjo imao je pobjednički debi na klupi Rome u zvaničnom meču.

"Vučica" je putovala u Tursku, na prvi meč protiv Trabzonspora u plej-ofu Lige konferencija, i slavila je sa 2:1. Revanš je narednog četvrtka u Rimu.

Rimljani su poveli u 55. minutu, golom Pelegrinija nakon centaršuta Mhitarijana.

Izjednačenje turskom sastavu donio je danski napadač Kornelijus u 64. minutu.

Ipak, devet minuta prije kraja, uzbekistanski napadač Eldor Šomurodov, pojačanje iz Đenove, pogodio je za pobjedu Rome.

Murinjov sadašnji tim tako je stigao na korak od grupne faze Lige konferencija, a njegov bivši tim - Totenhem, moraće dobro da se potrudi u revanšu u Londonu.

Novi trener "sparsa" Nuno Espirito Santo suprostavio je portugalskoj Pasoš Fereiri rezervni tim, bez ijednog fudbalera u prvoj postavi koji je igrao u nedjelju protiv Mančester sitija, što mu se obilo o glavu - 1:0.

Porugalci su slavili golom Brazilca Lukaša Silve u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Rijeka, za koju je Andrija Vukčević igrao do 76. minuta, bila je na pragu pobjede protiv PAOK-a u Solunu, ali su Grci izjednačili u posljednjim sekundama - 1:1 pred revanš.

Na kraju je Galešiću pripisan autogol nakon pravog karambola u šesnaestercu.

Rijeka je vodila od 24. minuta, golom Lepinjice.

Karabag, za kojeg je u samom finišu igrao Marko Vešović, pobijedio je Aberdin sa 1:0 u Azerbejdžanu, dok je kazahstanski Šahthor Karagandi, sa Edinom Rustemovićem koji je ušao u drugom poluvremenu, izgubio kući od Makabija iz Tel Aviva (2:1).

Pravi vatrometi golova viđeni su u obračunima Anderlehta i Vitesea (3:3) kao i Neftčija i Makabi Haife (takođe 3:3), dok je Fejnord sa 5:0 tukao švedski Elfsborg.