Murinjo startovao pobjedom, Napoli može i sa igračem manje

Temi Abraham blistao na debiju u dresu "vučice"

7974 pregleda 0 komentar(a)
Murinjo je stavio do znanja Zaniolu da ne trpi greške, Foto: REUTERS

Roma i Napoli su pobjedama krenuli u novu sezonu Serije A.

"Vučica" je na Olimpiku bila bolja do Fiorentine - 3:1, dok je Napoli na "Dijego Maradona stadionu" slavio perotiv Venecije sa 2:0.

Junak pobjede ekipe Žozea Murinja je debitant, Temi Abraham. On je pobjegao odbrani i primorao golmana Dabrovskog na isključenje u 17. minutu, da bi potom asistirao Henriku Mhitarjanu za vođstvo u 26. minutu.

Ipak, Nikolo Zaniolo pravi grešku i dobija crveni karton u 52, da bi osam minuta kasnije Nikola Milenković izjednačio.

Tada je Francuz Džordan Veretu preuzeo konce igre i sa dva gola (64 i 79) riješio pita je pobjednika. Kod prvog golaFrancuza Abraham je asistirao.

A Napoli je bio u problemu jer je Viktor Osimen nesmotrenim udaranjem prilikom kornera dobio crveni karton u 23. minutu.

Ipak je Napoli dominirao i sa igračem manje, pa Insinje nije pogodio s penala u 57, ali jeste iz novog polušaja sa bijele tačke pet minuta kasnije.

Konačan rezultat u 73. minutu postavio je reprezentativac Sjeverne Makedonije Elif Elmas.