VIDEO Haos na Azurnoj obali: Navijači ušli na teren, tukli se sa Pajeom, prekinut derbi

Navijači Nice su tokom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali igrače Marseja, u prvom poluvremenu golmana Mandadu, a u drugom svakog igrača koji bi dolazio na izvođenje kornera

10253 pregleda 1 komentar(a)

Utakmica 3. kola francuskog fudbalskog prvenstva između Nice i Marseja prekinuta je u 74. minuti zbog upada domaćih navijača na teren.

Grupa navijača s južne tribine stadiona Alijanc Rivijera, na kojoj su smješteni fanatični pripadnici navijačke grupe Nice, u 74. minutu je preskočila ogradu i željela da se sukobi s gostujućim fudbalerima, nakon što je Dimitri Paje odgovorio na provokacije koje su trajale čitavu utakmicu.

Naime, navijači Nice su tokom cijele utakmice ubacivali razne predmete i gađali igrače Marseja, u prvom poluvremenu golmana Mandadu, a u drugom svakog igrača koji bi dolazio na izvođenje kornera.

Nakon višeminutnog naguravanja zaštitara, navijača Nice, fudbalera i osoblja obje ekipe, sudija Bastijen je prekinuo meč.

Mediji javljaju da se Dmitri Paje potukao sa navijačima u toj gužvi...

U trenutku prekida domaća ekipa je vodila 1:0, a pogodak je postigao Danac Kasper Dolberg u 49. minutu.