Istorijski rezultat Šerifa, nevjerovatan autogol odveo Šahtjor u Ligu šampiona, Salcburg rutinski

Žrijeb za grupnu fazu sjutra u 18 časova u Istanbulu

14457 pregleda 198 reakcija 0 komentar(a)
Fudbaleri Dinama (arhiva), Foto: Reuters

Fudbaleri Salcburga, Šerifa i Šahtjora posljednji su učesnici grupne faze Lige šampiona za sezonu 2021/2022.

Nakon senzacionalnog trijumfa u prvom meču na domaćem terenu (3:0), fudbaleri Šerifa su večeras remizirali sa Dinamom u Zagrebu (0:0), ostvarili sjajan uspjeh i plasirali se u grupnu fazu Lige šampiona.

Šerif je prvi klub iz Moldavije, koji će igrati grupnu fazu Lige šampiona.

Pobjedu u revanšu upisali su i fudbaleri Salcburga. Austrijski šampion slavio je u gostima protiv Brondbija 2:1. Golove za Salcburg postigli su Sesko u 4. i Aronson u 10. minutu.

Konačan rezultat postavio je Makso u 62. minutu.

A nakon velike borbe i produžetaka u večerašnjem revanšu, plasman u Ligu šampiona obezbijedio je i Šahtjor. Ukrajinski klub u prvom meču je savladao ekipu Monaka 1:0, ali je francuski tim večeras vodio 2:0 golovima Visama Ben Jedera u 18. i 39. minutu.

Na 2:1 smanjio je Marlos u 74. minutu i uveo meč u produžetke budući da od ove sezone ne važi pravilo gola u gostima.

Do drugog gola i plasmana u Ligu šampiona Šahtjor je došao nevjerovatnim autogolom Agilara u 114. minutu.

Žrijeb za grupnu fazu je sjutra u 18 časova u Istanbulu.