Zvezda u Rumuniji potvrdila prolaz, turski i škotski velikani ispunili cilj

Prošli i Fenerbahče, Galatasaraj, Seltik i Rendžers

8170 pregleda 6 komentar(a)

Crvena zvezda je bez problema odradila gostovanje Klužu, pa će petu godinu zaredom igrati grupnu fazu Uefinih takmičenja.

Opet u Ligi Evrope, nakon što je u Rumuniji pobijedila domaćina 2:1.

Poslije ubjedljive pobjede iu Beogradu (4:0) bilo je jasno da "crveno-bijele" u revašu čeka lakši dio posla, a poveli su već u 5. minutu preko Kataija iz penala.

Kluž je do poluvremena poravnao preko Hrvata Debeljuha, ali je velika greška domaćeg golmana Belgradeana omogućila Pavkovu da vrati prednost srpskog šampiona.

Rendžers je u Jermeniji odbranio pobjedu od 1:0 protiv Alaškerta i odigrao bez golova, dok je Fenerbahče bio ubjedljiv u Helsinkiju - slavio je 5:2 (prvi meč 1:0).

Het-trik je u dresu turskog velikana upisao Ekvadorac Ener Valensija.

U Ligu Evrope i najveći Fenerov rival Galatasaraj, i to preko danskog Randersa - kod kuće je pobijedio 2:1 nakon 1:1 u prvom susretu.

Seltik odolio u Alkmaru - Kelti su u Holandiju stigli sa prednošću od dva gola iz Glazgova (2:0), pa je AZ-u bila nedovoljna pobjeda od 2:1.