Partizan izbacio Santa Klaru, Kejn se odmah raspucao, kraj za Rijeku

Roma i u revanšu bolja od turskog Trabzonspora

13396 pregleda 1 komentar(a)

Desetak furioznih minuta Partizana sredinom drugog poluvremena bilo je dovoljno za plasman u Ligu konferencija.

Tim Aleksandra Stanojevića je u Beogradu savladao Santa Klaru iz Portugala 2:0 i igraće u grupnoj fazi premijernog izdanja novog Uefinog takmičenja.

Nakon poraza od 2:1 u Portugalu, Partizan je znao šta mu treba za prolaz, pa je od prvog minuta krenuo ka golu protivnika.

Takav pristup je dao rezultat u stotinak sekundi.

Prvo je Rikardo Gomeš pogodio iz penala u 25. minutu (faul nad Sejdubom Sumom), da bi u 27. Siniša Saničanin, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat.

Igor Vujačić je odigrao cijeli meč u Humskoj, Aleksandar Šćekić je bio na terenu od 85. minuta.

A Hari Kejn je s navijačima u velikom stilu proslavio odluku da ostane u Totenhemu.

Najbolji igrač Sparsa je bio dvostruki strijelac u trijumfu (3:0) nad Pasoš Fereirom, pa je londonski tim lako anulirao minus iz prve utakmice (1:0).

Pored Kejna, upisao se i Đovani lo Selso.

Ni Roma nije imala problema da opravda ulogu favorita u duelu sa Trabzonom.

Pobijedila je u Rimu 3:0 (prvi meč 2:1 za "vučicu", a mrežu turske ekipe su pogađali Brajan Kristante, Nikolo Zaniolo i Stefan El Šaravi.

Rijeka je pred revanš kod kuće imala dobar rezultat protiv PAOK-a iz Soluna (1:1), ali je poklekla - grčki tim je slavio 2:0.

Crnogorski internacionalac Andrija Vukčević je u dresu Rijeke bio na terenu u prvom poluvremenu.