Nemoć Juventusa: Empoli nadigrao i pobijedio "staru damu" u Torinu

Remi i poraz je učinak Juvea nakon dva kola, prvi trijumf Fiorentine

11477 pregleda 7 komentar(a)

Remi u Udinama prije šest dana izgleda nije bio incident, jer je Juventus u drugom kolu podbacio, bio praktično bezopasan i kao posljedica je stigao prvi poraz u sezoni.

"Staru damu" je u Torinu nadigrao Empoli (1:0), pa je Maksu Alegriju ostalo da kako zna i umije do kraja prelaznog roka (31. avgust) pronađe dobitnu napadačku kombinaciju nakon odlaska Kristijana Ronalda.

Goste iz Toskane, koji su u prvoj rundi poraženi od Lacija, do pobjede je doveo Leonardo Mankuzo koji je u 21. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane Juvea.

Očekivala se reakcija domaćina, ali praktično je nije bilo, Empoli je bez problema sačuvao prednost.

Empoli je zatresao mrežu Juvea u Torinu od januara 2006. godine.

Prvi trijumf je ostvarila i Fiorentina, koja je na "Frankiju" bila bolja od Torina - 2:1.

Novajlija Nikolas Gonsales je bio strijelac u prvom, a Dušan Vlahović u drugom poluvremenu.

U samom finišu se za "bikove" upisao Simone Verdi.