Roma, Milan i Napoli prate ritam Intera i Lacija

Bivši napadači Čelsija, Žiru u dresu Milana i Abraham u Romi, blistaju u Seriji A

6060 pregleda 0 komentar(a)
Abraham asistira i pogađa u Romi, Foto: REUTERS

Po dva velikana iz Milana, dva iz Rima i Napoli, imaju maksimalnih šest bodova nakon drugog kola Serije A.

Najlakše je do nje večeras došao Milan, koji je na poluvremenu imao i, ispostaviće se, konačnih 4:1 protiv Kaljarija.

Na gol Tonalija u 12, odgovi je tri minuta kasnije Deliola, ali je potom postojao samo Milan na San Siru.

U 17. minutu novo vođstvo je donio Leao, da bi potom Olivije Žiru pokazao kakav je strijelac i u zvaničnim utakmicama u dresu "roso-nera", nakon što je rešetao u pripremnom periodu.

Francuz je pogodio u 24, a onda i sa penala u 43. minutu.

A Roma je dominirala od starta utakmice u Salernitani, ali su izabranici Žoze Murinja pogađali samo u drugom poluvremenu - 4:0.

Lotrenco Pelegrini u 48, i 79. minutu. Žordan Veretu je pogodio u 52, a Tami Abraham u 69. minutu.

Upravo se Abraham pokazao odličnim pojačanjem iz Čelsija, jer je asistirao dva puta na debiju a sada se upisao u strijelce.

I Napoli je slavio na gostovanju protiv Đenove sa 2:1.

Napolitanci su poveli pogotkom Fabijana Ruisa u 39, Andrea Kambjaso izjednačio 30 minuta kasnije ali je Petanja u 84. minutu donio tri boda ekipi Lućana Spaletija.

Sasuolo i Sampdorija su odigrali bez golova.