Magija Rista Radunovića, Crna Gora do boda u Istanbulu u 96. minutu

U mečevima grupe G, Norveška - Holandija 1:1, Letonija - Gibraltar 2:1

Adam Marušić daje gol za 2:1, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2021. 23:30h
Završeno
22:56h

Veliki bor Crne Gore u Istanbulu, veliki nakon ubjedljivog vođstva Turske od 2:0, još veći jer je ostvaren u posljednjim trenucima meča, golom Rista Radunovića iz slobodnog udarca u 96. minutu.

Turska je nakon pola sata vodila 2:0, Čengiz Under, uz pomoć Zekija Čelika, razbio je lijevu stranu odbranu gostiju - pogodio jednom, nakon velike greške Tomaševića, a asistirao Jusufu za 2:0.

Adam Marušić je smanjio u 40. minutu, a nakon što je cijelo drugo poluvrijeme proteklo u kontroli Turske, bukvalno posljednji napad Crne Gore prekinut je faulom nad Osmajićem, a Radunović je spektakularnim udarcem pogodio gornji desni ugao.

stat

Crna Gora sa sedam bodova ide na gostovanje Holandiji.

Holanđani i Norvežani imaju isti skor, Turska jedan bod više.

Izmjena: 23:21h
22:42h

Kraj. Turska - Crna Gora 2:2.

Izmjena: 22:43h
22:40h

90+6. minut - Risto Radunović iz slobodnog udarca. Kakav gol lijevog beka.

22:37h

90+4. minut - greška Vujačića, kontru su imali Turci, završili su je nespretno, udarcem Jilmaza.

22:34h

Nezgodan sudar Jilmaza i Mijatovića - turski napadač je u padu udario u glavu našeg golmana.

Nije bilo namjere, Jilmaz je odmah provjerio u kakvom je stanju Mijatović. Dobio je žuti karton.

22:32h

I Savić je zbog prigovora dobio žuti karton.

22:30h

Karton za Vujačića koga neće biti u timu protiv Holandije.

22:29h

86. minut - Vešović je lijepo ubacio sa desne strane, Osmajić između dva igrača Turske zahvatio loptu glavom - preko gola.

22:25h

Izlazi Under, najbolji pojedinac meča, mijenja ga Unal, a na terenu je i Ozturk.

22:24h

35 minuta nastavka je proteklo, a ništa se nije dogodilo. Usporen tempo, kontrola Turske, Crna Gora bez snage da napravi pritisak.

22:23h

Žuti karton za Đurđevića zbog prigovora.

22:21h

77. minut - Osmajić umjesto Hakšabanovića.

22:18h

Karamana mijenja Kerem iz Galatasaraja, još 15-ak minuta.

22:15h

72. minut - pokušaj Hakšabanovića, iskosa sa ivice šesnaesterca, Altaj je odbranio, uz malo problema.

22:14h

Prolazi vrijeme, Crna gora mora agresivnije i ofanzivnije, jer Turska bez problema čuva 2:1, kontroliše ritam meča, ima posjed...

22:13h

Karton za Vešovića, zbog faula nad Mertom.

22:12h

69. minut - prva napadačka akcija Crne Gore. Vešović za Đurđevića, koji je primio loptu pored Ajhana, ali je defanzivac Turske blokirao njegov šut.

Uroš Đurđević
22:08h

65. minut - Tomašević je povrijeđen, ne može da nastavi.  Mijenja ga Radunović, dok umjesto Božovića ulazi Ivanović.

U turskom timu Kokču je zamijenio Jazičija.

22:07h

63. minut - opet Under sa desne na lijevu nogu, šut po zemlji, Mijatović siguran.

22:02h

59. minut - šansa za Tursku, Ajhanov šut je blokiran, nakon još jednog napada po desnoj strani i dodavanja Čelika.