Podvig "zmajeva" u Strazburu, Hrvatskoj bod u Rusiji

Fudbaleri BiH remizirali na gostovanju Francuskoj, Sloveniji remi sa Slovačkom, Hrvatska bez golova u Rusiji. Srbija slavila u Kataru u prijateljskoj utakmici

4442 pregleda 1 komentar(a)
Zmajevi napokon pokazali klasu u Francuskoj, Foto: REUTERS

Francuska i BiH odigrali su neriješeno 1:1, u Strazburu.

Edin Džeko je doveo goste u vođstvo u 36. minutu, a izjednačio je Antoan Grizman četiri minuta kasnije glavom nakon kornera

U 51. minutu igrač domaće selekcije Žil Kunde dobio je direktan crveni karton.

Francuska je prva u Grupi D sa osam bodova, dok je BIH na četvrtom mjestu sa dva boda.

Rusija i Hrvatska odigrali su u Moskvi neriješeno 0:0, u meču Grupe H.

U istoj grupi neriješeno su odigrali Slovenija i Slovačka (1:1), dok je Malta savladala Kipar (3:0).

Hrvatska i Rusija nalaze se na diobi prvog mesta sa po sedam bodova, a treća Slovačka ima bod manje, dok Slovenija, Malta i Kipar imaju po četiri boda.

Srbija je slavila u Kataru 4:0, nakon autogola strijelci u prjateljskom meču su bili Jović, Vlahović i Milenković.

U grupi gdje se nalazi i selekcija Srbije, Luksemburg je na svom terenu pobijdio Azerbejdžan sa 2:1.

Portugal je prvi sa 10 bodova, Srbija je druga sa sedam, Luksemburg je treći sa šest, dok Irska i Azerbejdžan nemaju nijedan bod.