Italijani ubjedljivi, Njemačka lako sa Islandom, trijumf Španaca, Poljaci u nadoknadi stigli do boda protiv Engleske

Odigrani mečevi u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

4137 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Italijana, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je večeras Litvaniju 5:0 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Dva gola za "azure postigao je Mojze Ken, po jednom su se upisali Đakomo Raspadori i Đovani di Lorenco, dok je svoju mrežu zatresao Edgaras Utkus.

Italijani nakon šest odigranih utakmica imaju 14 bodova i zauzimaju prvo mjesto u grupi C. Na drugom mjestu je Švajcarska, koja nakon večerašnjeg remija bez golova sa Sjevernom Irskom ima osam bodova i dva meča manje od šampiona Evrope.

Švajcarci su mogli do pobjede u Belfastu, ali je Haris Seferović u 33. minutu promašio penal.

Do lake pobjede na gostovanju Islandu stigla je Njemačka. Bilo je 4:0 za "pancere", a golove su postigli Serž Gnabri, Antonio Ridiger, Liroj Sane i Timo Verner.

Njemačka je lider grupe J sa 15 bodova. Druga je Jermenija sa 11, Rumunija ima 10, a Sjeverna Makedonija devet bodova.

Španija je golovima Pabla Fornalsa i Ferana Toresa savladala Kosovo 2:0, dok je Engleska u Varšavi vodila 1:0 protiv Poljske zahvaljujući pogotku Harija Kejna, ali je bod Poljacima donio Šimanski u 92. minutu.

Kombinovani sastav Belgije slavio je na gostovanju Bjelorusiji 1:0, a gol je postigao Denis Prat.

Grčka je na domaćem terenu bila bolja od Švedske 2:1. Grci imali dva gola prednosti, nakon što su Bakasetas i Pavlidis zatresli mrežu Šveđana, a konačan rezultat postavio je Kvaison.

Vels kao domaćin nije uspio da savlada Estoniju. Meč je završen 0:0.